Reklama

Foto/WideoLegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowski: Święto strażaków. Czerwone samochody pod Areną

Reklama

Msza święta, uroczysty apel oraz  festyn “Strażacy Dzieciom” to główne punkty programu tegorocznych obchodów Powiatowego Dnia Strażaka, które odbyły się w sobotę (16.05) w Legionowie. Pogoda na szczęście dopisała.

Reklama

Powiatowe święto legionowskich strażaków zainaugurowano o godz. 11:00 mszą świętą, która odprawiona została w kościele przy ul. ks. Schabowskiego. Następnie strażacy przemaszerowali pod legionowską Arenę, gdzie o godz. 12:15 odbył się uroczysty apel. Przed godziną 14:00 rozpoczęła się ta mniej oficjalna część obchodów Powiatowego Dnia Strażaka, a mianowicie festyn “Strażacy Dzieciom”.

I to właśnie na najmłodszych czekało najwięcej atrakcji takich jak malowanie twarzy, gaszenie wioski smerfów, wdrapywanie się na piramidę ze skrzynek, czy podglądanie pracy kamery termowizyjnej.

Strażacy zademonstrowali także, jak działa skokochron oraz zaprezentowali brawurową akcję ratunkową osób, które w wyniku “wypadku” zostały uwięzione w samochodzie. Oczywiście “wypadek” był wymyślony na potrzeby pokazu, ale działania były jak najbardziej realistyczne – nie obyło się bez cięcia auta za pomocą nożyc hydraulicznych.

Podczas całego pikniku można było oczywiście podziwiać wozy i inne wyposażenie, z którego korzystają strażacy podczas akcji. Zainteresowani mogli dowiedzieć się także, jak udzielać pierwszej pomocy.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close