ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Strażacy będą szkolić młodzież i dorosłych

Reklama

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie rozpoczyna cykl szkoleń dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Tym razem będzie mogła w nich wziąć udział młodzież od 15 roku życia oraz osoby dorosłe. Strażacy dokładnie omówią wszystkie zagrożenia związane z możliwością wybuchu pożaru podczas wykonywania codziennych czynności. Nie będzie to jednak zwykły wykład, ale ćwiczenia z prawdziwego zdarzenia.

Reklama

Dość często przychodzi interweniować strażakom w sprawie pożarów, które pojawiły się w trakcie wykonywania codziennych czynności: smażenia, gotowania, pieczenia, czy palenia w kominku. Osoby, które zetknęły się z takim przypadkiem po raz pierwszy zwykle nie wiedzą, jak się zachować, panikują i często pogarszają sytuację. Przygotowane przez legionowskich strażaków szkolenie ma za zadanie przygotować mieszkańców na ewentualność wystąpienia pożaru w ich domu podczas codziennych czynności. Poza tym strażacy podpowiedzą jak się zachowywać, by w ogóle nie dopuścić do pojawienia się ognia.

Podczas szkolenia zostanie wykorzystana specjalna sala ćwiczebna – tak zwana Iskierka 3. – Ta sala bardzo dokładnie odzwierciedla wnętrze domu oraz jego stan podczas pożaru – mówi naszej redakcji asp. sztab. Tomasz Kołodziński z KP PSP Legionowo, który dodaje, że na szkolenie można zgłosić zorganizowane grupy młodzieży lub osób dorosłych.

Szkolenia ruszają już 2 stycznia. Grupy nie mogą liczyć więcej niż 25 osób.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close