Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Sprzedawały podróbki w internecie. Są już w rękach policji

Reklama

Legionowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli biżuterię oraz ozdoby do włosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Jak wynika z ustaleń mundurowych, dwie mieszkanki powiatu legionowskiego sprzedawały ten towar za pośrednictwem Internetu.

Reklama

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podejrzewali, że 48 i 27-latka mogą za pośrednictwem Internetu sprzedawać towar opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Informacje kryminalnych potwierdziły się w momencie przeszukania jednego z lokali w centrum miasta, gdzie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli biżuterię oraz ozdoby do włosów, na których znajdowały się loga znanych firm. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych firm na kwotę około 200.000 złotych. Handlujące podrabianym towarem kobiety zostały przesłuchane – informuje w komunikacie KPP Legionowo.

Za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button