Reklama

KomunikacjaLegionowski

Legionowo: Sprawa przejazdu na Parkowej trafi do Komisji Europejskiej?

Reklama

Władze samorządowe zdecydowanie sprzeciwiają się zamknięciu przejazdu kolejowego na ul. Parkowej w Legionowie. Ich zdaniem, znacznie utrudni to poruszanie się osobom starszym, chorym oraz niepełnosprawnym. Przejazd ma zostać zamknięty przez PKP PLK z chwilą oddania do użytku tunelu pod torami na Przystanku.

Reklama

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowiefot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Starosta legionowski, Jan Grabiec oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski są zbulwersowani tym, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. chcą zamknąć przejazd na Parkowej, nie zapewniając swobodnego przejścia pieszym w tym rejonie, a takie były pierwotne umowy z kolejarzami.

Co prawda po wybudowaniu tunelu przejazd miał być zamknięty dla ruchu samochodowego, ale przedstawiciele kolei zgodzili się wybudować bezkolizyjne przejście dla pieszych. Niestety teraz ta inwestycja wypadła z planów. Po oddaniu do użytku tunelu na legionowskim Przystanku, przejazd na Parkowej ma być zamknięty zarówno dla samochodów, jak i pieszych, a ma to nastąpić najpóźniej w lutym.

Zgodnie z zapowiedziami legionowskich samorządowców, zarówno Starostwo Powiatowe, jak i Urząd Miasta nie dopuszczą do zamknięcia przejazdu. W razie konieczności chcą interweniować w Ministerstwie Infrastruktury oraz Rozwoju Regionalnego, a także w samej Komisji Europejskiej. Nie jest to posunięcie „na wyrost”, bo przebudowę linii kolejowej finansuje po części właśnie Unia Europejska. Zamknięcie przejazdu na Parkowej, bez zabezpieczenia swobodnego ruchu pieszych, głównie uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Szkoły Specjalnej, może być niezgodna z zasadą polityk komplementarnych Unii Europejskiej – twierdzą samorządowcy.

Starosta i Prezydent zapowiadają walkę o kładkę dla pieszych, z pochylnią do samego końca. Tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę. Nie możemy pozwolić, by matki z dziećmi, osoby starsze i uczniowie nie mogli swobodnie przejść na drugą stronę torów – mówi Starosta Jan Grabiec.

Jeśli przejazd zostanie zamknięty, piesi będą mieli do pokonania dodatkowe kilkaset metrów – do przejścia na legionowskim Przystanku lub na Kozłówce.

/wł, info: Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close