Reklama

CiekawostkiLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: W sobotę przed Areną oznakujesz swój rower

Reklama

W najbliższą sobotę (14.05) przed gmachem Areny Legionowo odbędzie się piknik rowerowy podczas którego policjanci będą bezpłatnie znakować jednoślady. Dzięki temu, w razie kradzieży, będzie je można łatwiej zidentyfikować i zwrócić prawowitemu właścicielowi.

Reklama

Znakowanie rowerów odbywać się będzie w godzinach od 13:00 do 16:00. Jedyne co trzeba ze sobą mieć, poza rowerem naturalnie, to dowód zakupu jednośladu i dowód osobisty. Osoby niepełnoletnie muszą stawić się razem z osobą dorosłą. – Działania policji prowadzone są po to, by nasza własność nie trafiła w obce ręce, a w razie gdyby tak się stało, była łatwa do zidentyfikowana. Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych “dwóch kółek” umożliwia także dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania – mówi st. asp. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Znakowanie rowerów będzie wykonywane przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Inne atrakcje Pikniku Rowerowego

Poza znakowaniem jednośladów organizatorzy sobotniego pikniku przygotowali także szereg atrakcji dodatkowych zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Każdy, kto 14 maja wybierze się w okolice Areny Legionowo będzie mógł podziwiać pokaz akrobacji rowerowych, wziąć udział w bezpłatnym kursie jazdy na rolkach oraz wygrać upominki w konkursie Straży Miejskiej. Swoje podwoje otworzy także serwis rowerowy.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. @Agata dostałam upominki za złe parkowanie (moje gapiostwo). Nie mierz wszystkich swoją miarą! pozdrawiam i więcej optymizmu życzę!

  2. Elżbieta trzeba było tyle nie pić to by nikt do Izby Wytrzeźwień nie zawoził

  3. Ja dostałam już zbyt dużo upominków od Straży Miejskiej. Wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close