Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Nowe bloki i parkingi na Piaskach

Reklama

Władzom Legionowa marzą się kolejne bloki i parkingi na os. Piaski. Nowa zabudowa miałaby powstać w okolicy stacji kolejowej PKP Legionowo Piaski i wzdłuż budowanej jeszcze ul. Torowej (Szwajcarskiej). Ratusz przystąpił już do zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego w tym miejscu. Specjalną uchwałę w tej sprawie radni podjęli 25 listopada. Uwagi do planu można składać do 10 lutego.

Reklama

Zmianami w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego ma zostać objęta część tak zwanego starego os. policyjnego, tereny znajdujące się w okolicy stacji kolejowej – po stronie os. Piaski oraz leżące wzdłuż ul. Torowej, która najprawdopodobniej zmieni się wkrótce w Szwajcarską. Część zmian ujętych w planie to dostosowanie jego zapisów do obowiązującego prawa – szczególnie dotyczy to terenów już zabudowanych, ale także wprowadzenie zmian mających pozwolić na wybudowanie w tym miejscu nowych bloków, czego prezydent Legionowa nie ukrywa. Tereny objęte zmianami po części należą do ratusza, po części do Agencji Mienia Wojskowego.

Co dokładnie przewiduje projekt planu?

Przede wszystkim dwie istotne kwestie. Po pierwsze w najbliższej okolicy stacji kolejowej mają powstać parkingi typu „Parkuj i Jedź” jako ułatwienie dla osób, które do pociągu dojeżdżają samochodem. Po drugie możliwość wybudowania nowych bloków wzdłuż ul. Torowej. Dokładny teren objęty zmianami w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego prezentujemy na mapie.

Mieszkańcy mogą składać własne propozycje

Do 10 lutego 2016 roku, do godz. 16:00 swoje uwagi do zmian w MPZP mogą składać mieszkańcy. Należy je przedstawić na piśmie i złożyć w Urzędzie Miasta Legionowo mieszczącym się przy ul. Piłsudskiego 41. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

Obecnie w tym miejscu obowiązuje Plan Zagospodarowania Przestrzennego z 2001 roku.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Może jakiś park dla mieszkańców a nie kolejne dogęszczenie blokami. Władzo ludowa trochę opanowania, bolszewizm podobno już się skończył!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close