Legionowo: Skanska dokończy budowę Centrum Komunikacyjnego

Fot. Legio24.pl

Firma Skanska S.A. dokończy budowę legionowskiego Centrum Komunikacyjnego. Uczyni to w ciągu roku, za kwotę blisko 30 milionów złotych. Urząd Miasta zakończył właśnie postępowanie przetargowe na dokończenie tej najważniejszej legionowskiej inwestycji ostatnich lat.

Do przetargu, który został otwarty 7 kwietnia wpłynęły trzy oferty. Złożyły je firmy ZAB-BUD z Warszawy, który chciał dokończyć budowę za kwotę prawie 37 mln złotych, Dorbudu z Kielc, który za swoją pracę chciał niespełna 27 mln złotych oraz firma Skanska, która swoją pracę wyceniła na blisko 30 mln zł.

Jak informuje Urząd Miasta Legionowo, oferty firm ZAB-BUD oraz Dorbud nie spełniały jednak zapisów harmonogramu rzeczowo-finansowego Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i zostały odrzucone. Centrum Komunikacyjne zostanie więc wybudowane przez Skanska S.A.

– Wybrana oferta spośród nieodrzuconych przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i terminu gwarancji odnoszących się do przedmiotu niniejszego zamówienia publicznego, a w związku z powyższym uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku oceny ofert przeprowadzonej przez zamawiającego na podstawie kryteriów wskazanych w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy UM Legionowo.

Kiedy otworzą Centrum Komunikacyjne?

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja będzie oddawana do użytku etapami. Zgodnie z postanowieniami przetargu budynek dworca kolejowego ma być gotowy w terminie 12 miesięcy od chwili wejścia na teren budowy, a budynek garażu wielopoziomowego w ciągu 8 miesięcy. Na połączenie drogowe ulic Polnej i Piaskowej przeznaczono 10 miesięcy.

Patrząc na zapisany w przetargu harmonogram prac można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli nic nie pokrzyżuje planów ratusza, dworzec zostanie otwarty jeszcze przed wakacjami 2016 roku.

Szczegółowy harmonogram:

– Budynek dworca – 12 miesięcy od dnia wprowadzenia na budowę,
– Zagospodarowanie terenu przy garażu wielopoziomowym – 12 miesięcy od dnia wprowadzenia na budowę,
– Budynek garażu wielopoziomowego wraz z instalacjami – 8 miesięcy od wprowadzenia na budowę,
– Połączenie drogowe ul. Polnej z ul. Piaskową – 10 miesięcy od wprowadzenia na budowę,
– Rozbudowa przejścia podziemnego – 8 miesięcy od wprowadzenia na budowę,
– Oświetlenie Alei 1DZ (ciągu pieszo-jezdnego do stacji kolejowej “Legionowo”) – 4 miesiące od wprowadzenia na budowę.

/red/

O problemach z budową dworca pisaliśmy między innymi tutaj:

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Skanska dokończy budowę Centrum Komunikacyjnego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *