Legionowo: SK bank Mazovia MTB Marathon 2015 wystartował!

Prawie 1400 zawodników pojawiło się w niedzielę (12.04) na starcie pierwszego etapu tegorocznego SK bank Mazovia MTB Marathon, który wystartował z Legionowa. Uczestnikom dopisywały humory i chęć sportowej rywalizacji. Nie zawiodła również pogoda.

Sportową rywalizację otworzył Cezary Zamana, były kolarz oraz główny organizator wyścigu. Byli też starosta legionowski Jan Grabiec i prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski. Ten ostatni przyjechał pod Arenę Legionowo rowerem.

Ważnym punktem niedzielnej imprezy była, poza wyścigiem głównym, także rywalizacja najmłodszych MiniMini+. Wzięła w niej udział setka najmłodszych rowerzystów.

Trasa głównego wyścigu, choć zaczęła się i skończyła na terenie Legionowa, to prowadziła głównie przez tereny gminy Jabłonna, przez malownicze lasy chotomowskie.

Organizatorzy wyścigu podkreślają, że legionowski etap SK bank Mazovia MTB Marathon był wyjątkowo udany. Perfekcyjne było wszystko, od pogody, poprzez atmosferę na przygotowaniu trasy skończywszy.

Kolejny etap za dwa tygodnie tym razem w Józefowie k. Warszawy.

Wyniki

Najdłuższy dystans Giga, liczący 68 km w kategorii mężczyzn najszybciej pokonał Grzegorz Czetyrko z Olsztyna, reprezentujący Kross Centrum Rowerowe Olsztyn (czas: 02:28:21). Co ciekawe, drugie i trzecie miejsce przypadły Adrianowi Jusińskiemu z Tłuszcza (TRW Cloudware Team) i Arturowi Korc z Olsztyna (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn), którzy mieli czas gorszy o… 1 sekundę (02:28:22).

W kategorii kobiet na dystansie Giga najlepszy czas (03:03:24) uzyskała Małgorzata Nowacka z Bydgoszczy, reprezentująca Rower Tour.com. Drugie miejsce na podium z czasem 03:28:06 przypadło Małgorzacie Luteckiej z Łodzi (drużyna iFON.pl). Trzecie miejsce zajęła Ulrike Fuhrmann z Warszawy z Team 360 (czas 03:38:46).

Wyniki wszystkich zawodników (między innymi z grupy Wieliszew Heron Team, którzy całkiem nieźle wypadli w wyścigu), ze wszystkich dystansów, dostępne są na stronie internetowej organizatora – www.mazoviamtb.pl .

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: SK bank Mazovia MTB Marathon 2015 wystartował!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *