Reklama
LegionowskiTelekomunikacja dla CiebieWiadomości

Legionowo: Sieć Play włączyła telefonię 5G. Na razie testowo

Reklama

Sieć telefonii komórkowej Play uruchomiła w Legionowie telefonię najnowszej, piątej generacji (5G). Na razie są to testy, ale dzięki nim wiadomo już, że stolica powiatu legionowskiego będzie jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie 5G będzie dostępne dla „zwykłego Kowalskiego”.

Reklama

Działająca w Legionowie, należąca do Play-a, sieć 5G wykorzystuje rozwiązanie pozwalające na dzielenie zasobów radiowych pomiędzy różnymi technologiami. Stacje bazowe, pracujące w paśmie 2100 MHz, które normalnie obsługują LTE, w razie pojawienia się abonentów z urządzeniami 5G, przeznaczają dla nich część pasma – dokładnie tyle ile im w danej chwili potrzeba. To nowatorskie rozwiązanie, pozwalające wprowadzić telefonię komórkową najnowszej generacji na obecnie używanych zasobach radiowych.

System pozwoli również w przyszłości na poszerzenie pasma dostępnego dla urządzeń 5G o nowe częstotliwości, których aukcja odbędzie się w tym roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. witam, w ostatnim tygodniu zamontowano nowy nadajnik (maszt) koło istniejącego przy ul Chotomowskiej (blisko stacji paliw). masz postawiono migiem w ciagu kilku godzin…. szkoda ze gmina ma w d … ipinię mieszkańców co moze nie chcą widzieć z okna tego czegoś? a 500m to niedużo jak na fale komórkowe

  2. U ciębie na Bloku 🙂
    Jak się nie podoba to się wyprowadź.

  3. proszę o info gdzie będa nadajniki tej technologii 5G gotujacej komórki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close