Legionowo: Niech się święci 3 maja!

3-majowe świętowanie w Legionowie, Fot. ML/Legio24.pl

Patriotyczna parada, uroczysta msza święta oraz tradycyjna plenerowa zabawa z grillem w tle – to trzy najważniejsze wydarzenia, którymi stolica powiatu legionowskiego uczciła rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Zwieńczeniem całodniowego świętowania był koncert legendarnej polskiej grupy nurtu disco-polo – zespołu Akcent.

Pierwszym punktem wtorkowych uroczystości była msza święta, która w intencji Ojczyzny została odprawiona w kościele garnizonowym przy ul. Piłsudskiego. Kilka godzin później ulicami miasta przeszła patriotyczna parada. Głównym punktem świętowania była jednak impreza zorganizowana przed budynkiem Areny Legionowo. Odbywał się tam bowiem I Beef&Grill.

Beef&Grill to kontynuacja, w nieco zmienionej formie, popularnej imprezy Fish&Grill. Był więc konkurs kulinarny i wiele atrakcji towarzyszących. Jedną z tych najważniejszych był pierwszy w historii miasta zlot foodtrucków. Bogata oferta kulinarna oferowana w restauracjach na kółkach sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie i to pomimo niezbyt niskich cen.

Po uczcie dla ciała przyszła pora na ucztę dla ducha. Około godz. 19:00 na scenie pojawił się zespół Exaited, który gorącymi rytmami rozgrzał publiczność do czerwoności. Zaraz po nim na deski wszedł Zenek Martyniuk z legendarną grupą dico-polo – zespołem Akcent.

3-majowa impreza w Legionowie udała się prawie idealnie, co mogą poświadczyć bawiące się pod Areną tłumy mieszkańców. Troszkę namieszała pogoda, która niestety w pełni okazała swoją wiosenną zmienność. Poza chwilami z pięknym słońcem mieliśmy także ulewę oraz burzę.

/red/

6 razy komentowano artykuł "Legionowo: Niech się święci 3 maja!"

 1. Elżbieta Gudnowska | 09/05/2016, godz. 14:26 |

  @JohnRambho a ja się zastanawiałam skąd takie czerwone śmieszne szlaczki 🙂 dziękuję! pozdrawiam!

 2. JohnRambho | 05/05/2016, godz. 20:37 |

  Elżbieto Gudnowska, skorzystaj z auto korekty pisząc odpowiedzi. To nie boli a innych nie będzie drażniło podejście do naszego polskiego języka.(pisząc niepoprawny wyraz masz go zakreślony czerwonym podkreśleniem, “klikasz” prawym klawiszem myszy i wybierasz prawidłowy…pzdr)

 3. w kolejnym roku zaproście CZADOMAN (Ruda tańczy jak szalona itp.) . Nowy niesamowicie energiczny nurt disco polo , z mega świetnym wokalem . Gość śpiewa całkowicie bez playbacku (Akcent delikatnie sobie pomagał). Zabawa na maksa. Byłem na jego koncercie. Żaden zespół disco polo nie potrafi w ten sposób zagrać. Mega CZAD. Oby w Legionowie się pojawił 😉

 4. Elżbieta Gudnowska | 05/05/2016, godz. 13:29 |

  @redo nie bądź taki mądry. Nie każdy jest taki super komętatorem jak Ty.

 5. A tymczasem proponuję przestudiować słownik języka polskiego.

 6. Elżbieta Gudnowska | 04/05/2016, godz. 13:31 |

  Szkoda, że nie mogłam być, uwielbiam zespół Akcęt. Może w kolejnym roku uda mi się pszyjść.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *