Legionowo: Ruszają zgłoszenia do plebiscytu „Człowiek Roku”

Fot. arch. UM Legionowo

Urząd Miasta Legionowo postanowił wyróżnić osoby, które kierują się najwyższymi wartościami moralnymi, żyją i pracują z myślą o innych, a poprzez swoją osobowość umożliwiają mieszkańcom poznanie czegoś nowego, promują Legionowo, zarażają entuzjazmem i udowadniają, że każdy może osiągnąć „niemożliwe”. Dla takich właśnie osób przygotowano plebiscyt „Legionowski Człowiek Roku”. Właśnie ruszyły zgłoszenia kandydatów do tego zaszczytnego tytułu.

Legionowskich „ludzi roku” będzie tak naprawdę czterech. Specjalna komisja, na podstawie zgłoszeń mieszkańców wybierze ich w kategoriach: biznes, kultura, sport i działalność społeczna. Swój tytuł „Legionowskiego Człowieka Roku 2015” odbiorą w grudniu, podczas wigilii miejskiej.

Zgłoszenia do konkursu może dokonać organizacja pozarządowa, instytucja oraz każdy pełnoletni mieszkaniec Legionowa, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych. Powołana przez Urząd Miasta Kapituła nominuje kandydatów, czuwa nad przebiegiem konkursu, a także rozstrzyga go w głosowaniu.

Jaki powinien być kandydat do tytułu?

Kandydat powinien, w ocenie zgłaszającego, zasługiwać na taki tytuł zarówno swą postawą, działalnością, jak i osiągnięciami. Do konkursu mogą być zgłaszane osoby, których działalność ma ścisły związek z Legionowem, bez względu na ich miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak zgłaszać kandydatów?

Zgłoszenia na formularzu znajdującym się pod tekstem wraz z uzasadnieniem należy wysłać na adres [email protected] z dopiskiem „Człowiek roku LEGIONOWO 2015”, można je również przesyłać pocztą lub składać osobiście w Biurze Obsługi Klienta. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października, a konkurs kończy się 30 listopada 2015 r.

– Organizując plebiscyt na „Legionowskiego Człowieka Roku” chcemy uhonorować osoby, które poprzez swoje postępowanie lub pracę pomagają innym, zarażają optymizmem i czynią życie innych lepszym, przy okazji promując nasze miasto – mówi Portalowi Legio24.pl Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy legionowskiego ratusza. – Takim osobom należą się szczególne słowa podziękowania – dodaje.

/red/

3 razy komentowano artykuł "Legionowo: Ruszają zgłoszenia do plebiscytu „Człowiek Roku”"

  1. O Boże – wszyscy wiedzą że niezastąpiony jest ROMAN KING – to on KIEPSKIM buduje mieszkania, realizuje od daaawna znany program ” CHLEBA I IGRZYSK” (z czego więcej igrzysk niestety), każe dekorować bzdurnymi lampkami /świecidełkami latarnie Gucińskie, daje nam parki i skwerki, pomniki i imprezy z kapelanami w tym zamykanie ulic na bzdurne zabobonne pochody.
    Także na nikomu niepotrzebną Straż Miejska szybką niczym Pendolino – na interwencję przyjeżdzają jak sprawców nie ma – łapki sobie pobrudzą paniczyki. Jak utrudnią życie to normalnemu podatnikowi – lumpów nie widzą, słaby wzrok. W ogóle daje na wszystko co się da ale na potrzebne rzeczy niestety NIE ! Co chwila słyszymy o promocjach, braterstwach, imprezach, historii, sztandarach. Straszne.
    Szkoda że “SŁONECZKO GUCIŃSKIE” ma amnezję na to co powinno być realizowane i co było nam obiecane ! Mieszkańcy tego miasta nie mają szpitala, służba zdrowia leży “na łopatkach” – na wizytę do lekarza czeka się kilka miesięcy. Bezpieczeństwo jak na Bronxie – łapanki kierowców to nie bezpieczeństwo jak się łapiącym wydaje. Wszystko co się da idzie w łapy spółek (czyt.prywaciarza) – więc ceny w górę bo prezesi musza zadać szyku coraz droższymi autkami. O żłobkach i przedszkolach nie wspomnę. Jak to jest że ktoś ma własną placówkę zdrowia w centrum miasta a nasi notable od 30 lat obiecują przed kolejnymi wyborami uzdrowienie służby zdrowia i nie ma efektów. On potrafił to zorganizować a cały sztab pana prezydenta nie umie. No to może ten sztab nareszcie wyjedzie do jakiegoś zaprzyjaźnionego z Legionowem miasta np. w Chinach. Tyle.

  2. Kwiatkowski z Legionowa | 13/03/2015, godz. 22:34 |

    zgłaszam niedościgniony wzór wszelkich cnót, budowniczego dróg, mostów, kładek, dworców, tuneli, ….. Słonce Legionowa i kwiat pustyni, itd, itd. – ROMAN S.

  3. Ktoś już zgłosił może Romana ? Bo nie chciałbym dublować zgłoszenia.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *