Legionowo: Rusza sezonowa wypożyczalnia rowerów

Fot. Arena Legionowo

Już w najbliższą środę (1.04) rusza Sezonowa Wypożyczalnia Rowerów w Legionowie. Na mieszkańców i turystów czeka ponad 90 dobrej jakości oznakowanych jednośladów. Co ważne, za wypożyczenie roweru nic nie zapłacimy.


Rowery będzie można wypożyczyć codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, a w soboty i niedziele od 10:00 do 18:00 za okazaniem dokumentu tożsamości. Trzeba będzie również podpisać specjalną umowę użyczenia oraz zaakceptować regulamin wypożyczalni. Powyższe godziny otwarcia obowiązują w miesiącach kwiecień – czerwiec oraz wrzesień – październik. W wakacje bowiem rower będzie można wypożyczyć w weekendy aż do 20:00.

W wypożyczalni znajdują się 94 rowery (w większości zaopatrzone w koszyki przednie lub tylne) w tym 13 rowerów dziecięcych. Ponadto 18 rowerów zaopatrzonych jest w foteliki dla dzieci, a 4 rowery mają zamontowane wózki (przyczepki) do przewożenia dzieci. Do rowerów dobrać można kaski, zapinki i kamizelki odblaskowe – czytamy na stronie internetowej Areny Legionowo.

Punkt Informacji Turystycznej

W Punkcie Informacji Turystycznej, który znajduje się przy wypożyczalni rowerów, można pobrać także foldery oraz ulotki prezentujące lokalne atrakcje turystyczne i rekreacyjne oraz mapy szlaków rowerowych. Wydawnictwa z całą pewnością pomogą przyjezdnym w poznaniu stolicy powiatu legionowskiego.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Rusza sezonowa wypożyczalnia rowerów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *