Reklama
LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Rusza rekrutacja do przedszkoli. Jest miejsce dla każdego 4-latka!

W środę (18.03) rusza rekrutacja do legionowskich przedszkoli. O miejsce w placówce mogą być spokojni rodzice wszystkich 4 i 5- latków. Wszystkie dzieci w tym wieku będą przyjęte. Wyniki rekrutacji do przedszkoli zostaną ogłoszone 14 maja.

Reklama

W roku szkolnym 2015/2016 w 11 miejskich przedszkolach przygotowano 1540 miejsc oraz 292 miejsca w placówkach niepublicznych. Nowością jest to, że każdy chętny 4-latek będzie musiał zostać przyjęty do przedszkola, natomiast obowiązkiem przedszkolnym objęte będą wszystkie dzieci 5-letnie. Ich rodzice będą mogli dokonać wyboru – posłać dziecko do placówki przedszkolnej albo do oddziału wychowania przedszkolnego (zerówki) w szkole.

Będziemy mieli miejsca dla wszystkich chętnych dzieci 4 i 5-letnich. Na tym etapie nie jesteśmy w stanie przewidzieć liczby miejsc dla 3-latków, gdyż nie wszystkie 4-latki będą ubiegały się o miejsce w przedszkolu, a rodzice 5-latków będą mieli możliwość posłania dzieci do przedszkoli lub szkolnych zerówek. Mogą też wybrać placówkę niepubliczną – mówi odpowiedzialny za legionowską oświatę zastępca prezydenta miasta, Piotr Zadrożny.

Od ubiegłego roku w rekrutacji obowiązują kryteria ustawowe i gminne, a rekrutację prowadzi dyrektor przedszkola. Pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci z terenu Legionowa. Jeśli zabraknie miejsc dla wszystkich chętnych, wówczas brane będą pod uwagę ustawowe kryteria rekrutacji. Zgodnie z nimi w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci pochodzące z rodzin wielodzietnych z minimum trójką dzieci, niepełnosprawne, mające niepełnosprawnego rodzica lub rodzeństwo, objęte pieczą zastępczą oraz wychowywane przez samotnych rodziców. Wszystkie te kryteria mają jednakową wartość.

Liczba oddziałów przedszkolnych w szkołach zależeć będzie od tego ilu rodziców zdecyduje się na posłanie 5-latków do szkolnych zerówek, natomiast liczba oddziałów w przedszkolach nie zmieni się. – Nie planujemy zmniejszenia liczby oddziałów dla 3 i 4 – latków – zapewnia Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy legionowskiego ratusza.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Czy to prawda, że w SP nr 4 im. Legionów Polskich 1914-1918 nie będzie oddziału wychowania przedszkolnego (zerówki) ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button