Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Rusza przebudowa skrzyżowania Suwalnej i Olszankowej. Wkrótce duże utrudnienia dla kierowców

Reklama

W  środę (15.09) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie. Na początkowym etapie roboty nie powinny powodować większych utrudnień dla kierowców, ale za jakiś czas wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, co z pewnością zakorkuje okolicę.

Reklama

Prace obejmą budowę lewoskrętów z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej, budowę ścieżki rowerowej, chodnika oraz zatoki autobusowej. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostaną oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej. – Celem inwestycji jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest duże, nie tylko w godzinach szczytu – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie, które za inwestycję odpowiada. Wszystko ma kosztować nieco ponad 2,2 mln zł. Nie cała ta kwota będzie jednak musiała być zapłacona z kasy powiatu – 1 mln zł pochodzić będzie z dofinasowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Odmienione skrzyżowanie w 12 tygodni

Jak informuje legionowskie starostwo wykonawca ma 12 tygodni na realizację przedsięwzięcia. Na początkowym etapie roboty nie będą powodowały jednak utrudnień dla kierowców. Prace przygotowawcze prowadzone będą poza jezdnią. Następnie, aby nie zamykać skrzyżowania, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na zastosowaniu ruchu wahadłowego z sygnalizacją świetlną. – O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. – czytamy w komunikacie na stronie internetowej starostwa.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. W temacie ulic to proponuję zabrać pracowników urzędu miasta, z prezydentem na czele, na wycieczkę pieszą, na ulicę im. Joachima Lelewela w Legionowie. Niech na własne oczęta zobaczą zakrzaczoną, piaszczystą ulicę, bez chodnika ani jakiejkolwiek nawierzchni. To krótka droga, w środku Europy, zagubiona w ewidencji UM, na dodatek nierówna. Niektóre ulice w Legionowie miały już kilkakrotnie zmienianą nawierzchnię, a o tej ulicy po prostu władza zapomniała. Z okien urzędu miasta tej drogi nie widać. Jest jeszcze szansa, że jakiś minister, może obrony, może kultury, a może spraw zagranicznych poprawi tą drogę skoro władze miasta nie potrafią….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button