Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Rusza przebudowa skrzyżowania Suwalnej i Olszankowej. Wkrótce duże utrudnienia dla kierowców

Reklama

W  środę (15.09) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie. Na początkowym etapie roboty nie powinny powodować większych utrudnień dla kierowców, ale za jakiś czas wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, co z pewnością zakorkuje okolicę.

Reklama

Prace obejmą budowę lewoskrętów z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej, budowę ścieżki rowerowej, chodnika oraz zatoki autobusowej. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostaną oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej. – Celem inwestycji jest poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa w miejscu, gdzie natężenie ruchu jest duże, nie tylko w godzinach szczytu – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie, które za inwestycję odpowiada. Wszystko ma kosztować nieco ponad 2,2 mln zł. Nie cała ta kwota będzie jednak musiała być zapłacona z kasy powiatu – 1 mln zł pochodzić będzie z dofinasowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Odmienione skrzyżowanie w 12 tygodni

Jak informuje legionowskie starostwo wykonawca ma 12 tygodni na realizację przedsięwzięcia. Na początkowym etapie roboty nie będą powodowały jednak utrudnień dla kierowców. Prace przygotowawcze prowadzone będą poza jezdnią. Następnie, aby nie zamykać skrzyżowania, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na zastosowaniu ruchu wahadłowego z sygnalizacją świetlną. – O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. – czytamy w komunikacie na stronie internetowej starostwa.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button