ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Rusza modernizacja Szkoły Podstawowej nr 1. Będzie kosztować ponad 13 mln zł

Reklama

Legionowska Szkoła Podstawowa nr 1 doczeka się dużej modernizacji. Prace, których koszt opiewa na ponad 13 mln zł mają ruszyć „lada chwila” – informuje Urząd Miasta Legionowo. Ma to być jedna z największych tegorocznych inwestycji miejskich. Co dokładnie zostanie zrobione?

Reklama

– Zaraz po podpisaniu umowy nastąpi wprowadzenie wykonawcy na plac budowy. Przede wszystkim chcemy, aby w pierwszej kolejności, jeszcze przed pierwszym września, mała sala gimnastyczna została przerobiona na trzy sale lekcyjne. Dzięki temu w trakcie robót budowlanych powinno udać się zapobiec wydłużeniu czasu pracy szkoły – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

W dalszej kolejności budowlańcy wezmą się za rozbiórkę istniejącego baraku, a także przebudowę kuchni i stołówki. Głównym elementem inwestycji jest jednak nowe skrzydło „jedynki”.

Według projektu będzie ono miało dwie kondygnacje oraz wygląd nawiązujący do istniejącej siedziby szkoły. Powstanie w oparciu o nowoczesne, energooszczędne technologie, przewidujące np. wykorzystanie oświetlenia ledowego. Na ponad 2 tys. m² znajdzie się 11 sal lekcyjnych, 4 świetlice, 6 szatni oraz sala konferencyjna. Przewidziano też miejsce na pokój nauczycielski, gabinety specjalistyczne (m.in. pielęgniarki oraz psychologa) i zerówkę szkolną z oddzielnym wejściem. Przy budynku powstanie również plac zabaw.

Urząd Miasta Legionowo przypomina, że będzie to kolejna realizowana przez miasto rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1. Poprzednia zakończyła się w 2012 r., a placówka wzbogaciła się dzięki niej o nowe skrzydło dla uczniów gimnazjum, halę sportową, boiska oraz bieżnię lekkoatletyczną.

Zaplanowane przez ratusz prace modernizacyjne i budowlane powinny zakończyć się w ciągu 12 miesięcy. Ich koszt to 13,2 mln zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close