Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Rozpoczyna się remont ul. Sowińskiego. Będzie zamknięta przez miesiąc

Reklama

W środę (2.10) rozpoczyna się długo wyczekiwany przez mieszkańców Legionowa remont ul. Sowińskiego. Nim jednak kierowcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią, trzeba się będzie przemęczyć. Przez miesiąc ulica będzie zamknięta na odcinku od Piłsudskiego do Krasińskiego.

Reklama

Podczas remontu drogowcy wymienią nawierzchnię ulicy, która choć jest jedną z głównych w Legionowie, to od dawna straszyła dziurami. Prace, jak wynika z informacji przedstawionych przez ratusz, mają potrwać do końca miesiąca.

Prace remontowe wykonają w kilku etapach

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Legionowo prace na Sowińskiego będą wykonywane w kilku etapach. Pierwszy z nich zakłada remont ulicy na długości 472 metrów od ronda przy ulicy Piłsudskiego do pętli autobusowej. W tym czasie, co należy zaznaczyć, rondo na ulicy Piłsudskiego będzie przejezdne. Etap drugi obejmuje prace na długości około 120 metrów – od pętli autobusowej do ulicy Krasińskiego. W kolejnym etapie firma budowlana zajmie się remontem odcinka około 237 metrów w ulicy Piłsudskiego (do skrzyżowania z ulicą Mrugacza). W czasie prac remontowych na poszczególnych odcinkach będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego, a wykonawca będzie umożliwiał mieszkańcom dojazd do posesji.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z remontem, od dnia 2.10.2019 r. (środa) – od początku kursowania linii dziennych (linia nocna od nocy 2/3.10.2019 r.) do odwołania linie autobusowe 723, 736, L33 i N63 zostają skierowane na poniższe trasy objazdowe:

Linia 723 w kursach do/z krańca PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK (Legionowo) w obu kierunkach:

  • ŻERAŃ FSO (Warszawa) – … – Warszawska – Jana III Sobieskiego (prosto) – Parkowa – … – PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK (Legionowo).

Linia 723 w kursach wariantowych do/z krańca MICKIEWICZA (Legionowo) w obu kierunkach:

  • ŻERAŃ FSO (Warszawa) – … – Warszawska – Jana III Sobieskiego (prosto) – Z. Krasińskiego – gen. J. Sowińskiego – MICKIEWICZA (Legionowo).

Linia 736 w obu kierunkach:

  • ŻERAŃ FSO (Warszawa) – … – marsz. J. Piłsudskiego – Jagiellońska – A. Mickiewicza – gen. J. Sowińskiego – MICKIEWICZA (Legionowo).

Linia L33 w obu kierunkach:

  • BANDURSKIEGO I (Marki) – … – Warszawska – Jagiellońska (prosto) – A. Mickiewicza – gen. J. Sowińskiego – MICKIEWICZA (Legionowo).

Linia N63 tylko w kierunku krańca CHOTOMÓW:

  • DW. CENTRALNY (Warszawa) – … – Warszawska – Jana III Sobieskiego (prosto) – Z. Krasińskiego – gen. J. Sowińskiego – A. Mickiewicza – … – CHOTOMÓW.

Trasa w kierunku przeciwnym nie ulega zmianie.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków 3 MAJA 01 i 02.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

1311 CH BŁĘKITNE 02

  • zlokalizowanego w zatoce w ul. Jagiellońskiej za skrzyżowaniem z ul. marsz. J. Piłsudskiego w kierunku ul. A. Mickiewicza obowiązującego jako warunkowy (na żądanie) dla linii 736 i L33.

1310 OS. JAGIELLOŃSKA 01

zlokalizowanego w ul. A. Mickiewicza za skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską w kierunku ul. gen. J. Sowińskiego obowiązującego jako warunkowy (na żądanie) dla linii 736 i L33.

/red., UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close