Legionowo: Marsz Milczenia dla Rafała – spokojny i pełen refleksji (wideo)

W niedzielę (22.03), punktualnie o godz. 14:00, na tyłach Urzędu Skarbowego rozpoczął się Marsz Milczenia dla Rafała – 19-letniego mieszkańca Legionowa, który zmarł 9 marca w szpitalu na warszawskim Bródnie. Wcześniej Rafał stracił przytomność ponieważ udławił się zawiniątkiem z marihuaną. Narkotyki chciał połknąć podczas policyjnej interwencji. Pomimo akcji ratunkowej chłopaka nie udało się uratować.

Marsz Milczenia minuta po minucie

Godz. 14:03 – Na tyłach Urzędu Skarbowego zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Jest bardzo spokojnie. Ojczym Rafała prosił zgromadzonych aby ten marsz przeszedł spokojnie. Mówił także, że będzie się domagał wyjaśnienia sprawy śmierci Rafała do końca. Żalił się na brak współpracy policji w tej kwestii.

Godz. 14:10 – Ojczym Rafała jeszcze raz zaapelował o zawieszenie w czynnościach funkcjonariuszy policji biorących udział w interwencji wobec nastolatka i jego kolegów. Zapowiedział także zbieranie podpisów pod petycją do komendanta KPP Legionowo w tej sprawie. Podpisy będą zbierane od poniedziałku na ulicach miasta. Ci, którzy chcą mogą pod petycją podpisać się już w niedzielę.

Na zakończenie zgromadzenia na tyłach Urzędu Skarbowego zapalono znicze.

Godz. 14:25 – Marsz wyruszył spod Urzędu Skarbowego, gdzie doszło do zasłabnięcia Rafała, w stronę Rynku Miejskiego. Około 100 osób idzie po prawej stronie ul. Piłsudskiego. Jest wyjątkowo spokojnie.

Godz. 14:35 – Marsz doszedł do skrzyżowania z  ul. Jagiellońską.

Godz. 14:40 – Uczestnicy doszli do Rynku Miejskiego gdzie ma odbyć się krótkie nabożeństwo w intencji Rafała.

Godz. 14:45 – Rozpoczęła się krótka modlitwa w intencji Rafała, którą na Rynku Miejskim celebruje ksiądz z pobliskiej parafii wojskowej. W nabożeństwie uczestniczą także Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smogorzewski oraz jego zastępca, Piotr Zadrożny.

Godz. 14:48 – Modlitwa dobiegła końca. Celebrujący ją kapłan pobłogosławił uczestników na nadchodzące święta wielkanocne i poprosił o spokojne rozejście się do domów.

Godz. 14:55 – Prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski przekazał wyrazy współczucia rodzinie zmarłego 19-latka. Tuż po przemówieniu prezydenta, ponownie głos zabrał ojczym Rafała.

Godz. 15:01 – Marsz Milczenia dla Rafała dobiegł końca. Na Rynku Miejskim pozostało około trzydziestu spokojnie zachowujących się osób. Można śmiało powiedzieć, że w niedzielę mieszkańcy Legionowa godnie uczcili pamięć nastolatka.

O bezpieczeństwo osób uczestniczących w marszu oraz kierowców poruszających się ul. Piłsudskiego dbali funkcjonariusze straży miejskiej.

/red/

34 razy komentowano artykuł "Legionowo: Marsz Milczenia dla Rafała – spokojny i pełen refleksji (wideo)"

 1. Innowierca | 29/03/2015, godz. 18:30 |

  Antonina, skoro o zmarłych źle się nie mówi, to co powiesz o Hitlerze?

 2. złodziej | 26/03/2015, godz. 20:45 |

  W Legionowie są i byli zawsze : Ludzie czyli złodzieje drobni jaracze i k…y – nie jestes złodziejem ani jaraczem sam odpowiedz sobie kim jestes.

 3. Skad wy parowki mozecie wiedziec skad kto byl. Znacie wszystkich na calym swiecie? Jak mozna tak mierzyc ludzi swoja miara. U kogos sie widzi drzazge a u siebie belki nie widxicie Wy wywyzszajace sie kocmy? Zginal czlowiek, mlody czlowiek co z tego ze plil.same pewnie jaralyscie jak smoki. Rece opadaja. Rodzice was nie nauczyli zr o zmarlych sie zle nie mowi ? Pokazujecie klase. Te wszystkie oszczerstwa na temat rodzicow bo wy na ich miejscu tak byscie zrobili. Swinie jestesci nic nie warte smiecie i hak wam w smak

 4. po sąsiedzki | 23/03/2015, godz. 14:36 |

  A ja słyszałam , ze chcą 400 tys. odszkodowania. Oj całe osiedle będzie miało jedną wielką imprezę…

 5. Prezydencie wstyd, że i Pan tam był. My nie głosowaliśmy na Pana za poparcie narkomanów, tylko za spokojem i ładem w mieście. Przeczytajcie artykuł pełen jadu w Gazecie Prawnej…

 6. mieszkanka | 23/03/2015, godz. 12:40 |

  Uczepiliscie sie Kozłówki !!!! Ten chlopak nie ma z nią nic wspolnego ,widzicie tam mieszkancow osiedla Kozlowka ????? To ze lokale socjalne nie znaczy ze patologia nie my bierzemy udzial w marszu czepcie sie tych co tam sa 🙁 Chlopak byl z osiedla mlodych wiec tam szukajcie winnych

 7. ojczym robi szum bo liczy na odszkodowanie ,może on go nauczył ? matki nie było na marszu . policja jest niewinna to on był przebiegły jak by posiadał nóż to też by zjadł ? czemu

 8. Ojczym mógł oprawić zdjęcie synka ze skrętem w gębie które jest na jego profilu FB. Czy na koniec marszu odbyło się wspólne jaranie marihuany?

 9. ernest gdzie tam widzisz kozłówkę ??? ten chłopak byl z osiedla mlodych przestancie czepiac sie osiedla ktore nie ma z tym nic wspolnego.

 10. Wstyd Panie Prezydencie tez na Pana glosowałam a tu co ? Popiera Pan narkotyki bierze udział w marszu ? Jestem matką moje dziecko słyszy ze to leki 🙂 moje dziecko widzi Pana ktorego cala nasza rodzina tak popierała i lubiła a tu bęc stoi Pan na czele garstki ludzi ktorzy walczą z policją 🙁 Ok skasujcie Policje,zabrońcie jej łapać przestępców zobaczymy kto wyjdzie na ulice miasta za które jest Pan odpowiedzialny.Przeczyta Pan artykuł Suchodolskiej opisała pieknie mieszkanców no teraz juz sie nie dziwie i ja skoro Prezydent afiszuje sie w marszach. Pomnik wystawcie chlopakowi moze to pomoze 🙂

 11. No ojczym teraz z ciebie wielki celebryta……….Może cie do tanca z gwiazdami zaproszą. Jak widze przekrój tych ludzi którzy przyszli na marsz: dresy, ćpuny i szlaufy po solarium to scyzoryk sie w kieszeni otwiera. Romek teraz w stronę takiego elektoratu się odwracasz? A h… ci w d…… Z ich podatków na pewno na twoją pensję nie starczy – oni potrafią tylko daj, daj, daj. Romek może zorganizuj z ojczymem koncert charytatywny i zbiórkę na powiedzmy miejsce gdzie “młodzież” będzie mogła spokojnie jarać i ćpać nie niepokojona przez tych złych policjantów. I TV przyjedzie, sie pokarzesz, procenty ci skoczą….

 12. Nie do wiary | 23/03/2015, godz. 08:45 |

  jestem ciekaw kto zapłacił za zabezpieczenie porządkowe, medyczne i nagłośnienie.
  Piękny ROMAN
  tylko dla czego z naszych pieniędzy, szuka nowego elektoratu bo stary mu się znudził.
  Będzie miał nowy bo stary już go opuścił.
  ŻENADA biję się w piersi bo na niego głosowałem, już nigdy więcej.

 13. Prawda jest taka, że gdyby nie kupił tej marihuany to był żył. Wina nie jest policji tylko jego samego, jego rodziców i jego towarzystwa. Rodzice niech się sami zastanowią nad swoim postępowaniem i jakością wychowania, a nie szukają winnych wokół.

 14. Kwiatkowski z Legionowa | 22/03/2015, godz. 22:23 |

  Włodarze Legionowa chyba pomylili pojęcia i zgubily swoje miejsce w tym zdarzeniu. Stanelisie po stronie cpunow i dresiarzy, przeciwko praworzadnosci i policji.

 15. Stanowcze NIE | 22/03/2015, godz. 21:50 |

  Panie Prezydencie widzę, że stoisz po ciemnej stronie mocy.

 16. Prezydent stracił w moich oczach z prawdziwego człowieka sukcesu i twarzy rozwoju Legionowa do człowieka którego lęk nad tym że straci stołek ważniejszy jest niż zdrowy rozsądek.

 17. Marsz spokojny bo widno było, grupka dresów w kapturach.

 18. Żenada władza maszeruje za legalzacją narkotyków, proszę nie pisać mieszkańcy legionowa bo to była garstaka młodych z kozłówki.

 19. Przecież widać ,ze ojczymowi chodzi tylko i wyłącznie o szum medialny wokół jego osoby.”Zobaczcie jestem w telewizji ,w gazecie” śmieszny jest ten człowiek.Pajacu idż do cyrku .Jak chcesz zabłysnąć to ubierz się w folię aluminiową.Przestań robić jakieś marsze i spotkania pod komendą.Hołd i pamięć to się oddaje na cmentarzu w ciszy i zadumie.Nie uszanowałeś tej śmierci.Wynos się z tym ryjem , bo patrzeć na ciebie nie mogę.

 20. Stanowcze NIE | 22/03/2015, godz. 17:38 |

  Nie Mieszkańcy Legionowa, tylko garstka rodziny i znajomych
  Proszę nie uogólniać, bo będą mówić, że wszyscy mieszkańcy Legionowa to ćpuny

 21. Nic tylko patrzeć jak w Ratuszu będzie można kupić zioło

 22. Żenada, czuję się oszukana… głosowałam na pana Smogorzewskiego i cóż widzę.. smutne oblicze i oczy spuszczone w dół w wielkim smutku i bólu… mam nadzieję, że ze wstydu, że brał udział w tej szopce… no i przedstawiciel Kościoła…proszę księdza, marycha, to nie kadzidło!!! promujcie dalej dealowanie, miękkie narkotyki, pokazujcie, że policja jest be, bo ściga tych, którzy są na bakier z prawem… z wypowiedzi pogrążonego w żalu ojczymka wynika, że tam całe towarzystwo ma porządnie z prawem na bakier… aresztowania, kuratorzy… gdzie był ten wzorowy tatko, jak Rafał dorastał? interesował się dzieckiem? rozmawiał z nim? wpoił jakieś wartości,skoro młody wybrał taka drogę a nie inną??? szczerze wątpię…teraz upaja się chwilą w jupiterach…a dzieciak nie żyje… i to jest tragiczne..

 23. Prezydenci niech dalej rozbudowują Kozłówkę to takich burd będą mieli na pęczki. Sami za nasze (pracujących i płacących podatki Legionowian) pieniądze budują lokale nierobom, alkoholikom i ćpunom. A efekt takiej polityki właśnie oglądamy.

 24. Krzysztof | 22/03/2015, godz. 16:58 |

  Celebrity show
  A gdzie wcześniej byli rodzice
  Prezydent ma nowy elektorat z pod znaku zioła i dresu
  Ż E N A D A

  EL PERSIDENTE straciłeś starych praworządnych woborców

 25. santo subito

 26. Czy była mowa kiedy następna taka szopka ? Już z tydzień czy wcześniej ? Żenada na całego, a władze miasta pokazały co dla nich znaczy porządek w mieście.

 27. Ile miasto zapłaciło za tę farsę? Strażnicy miejscy, nagłośnienie z MOK.
  No cóż, rzeczywiście poczucie bezpieczeństwa w mieście zostało zachwiane, skoro władze stoją po złej stronie mocy.

 28. Gdybym wiedział jak zachowa się Prezydent zagłosowałbym na kogoś innego – proponuję iść na całość i zmienić nazwę głównej ulicy Legionowa na aleję wolnych konopii – wstyd i hańba Panowie Prezydenci.

 29. Proszę nie naduźywać określenia “mieszkańcy Legionowa”. Ta niewielka grupka to zaledwie jakiś promil mieszkańców. Reszta dobitnie pokazała, co sądzi o uczestniczeniu w tym. Pytanie: co tam robiły władze, aż ciśnie się na usta. Kogo w tej sytuacji reprezentują.

 30. Tylko patrzeć jak ojczym wyląduje w Mam talent lub tym podobnym programie…. Podoba mu się szum wokół jego osoby…

 31. lekkomyślne władze Legionowa organizują marsz pamięci dla handlarz narkotyków i ćpuna i tym samym odwracają się od policji, która pilnuje przestrzegania prawa, władzom Legionowa bliższy jest ćpun niż poszanowanie prawa, władze Legionowa umniejszają pozytywny wizerunek miasta oraz lekceważą normalnych uczciwych mieszkańców …skandal i należy o tym pamiętać przy urnie wyborczej !

 32. Rozumiem, że zarówno kościół jak i władze naszego miasta strasznie troskliwie podeszli do tematu.
  Jakoś podobnych akcji po ofiarach wypadków albo pożarów sobie nie przypominam.
  A po NIE ZGODNYCH Z PRAWEM postępkach młodego narkomana (lub niedoszłego narkomana) taka feta.
  Brawo!
  Kościół już dawno stracił dla mnie twarz. Teraz na dobrej drodze są władze miasta.
  Może od razu ogłośmy Legionowo miastem przyjaznym miękkim narkotykom?
  Żenada i wstyd!

 33. To już szczyt, Prezydrnt i Zastępca na mszy za ćpuna. Tragedia w Legionowie. A gdzie był Prezydent i Zastępca gdy likwidowali biblioteki ( 5 i 1). Zacierali rączki że wykonali dobrą robotę. Zachowują się zupełnie tak jak ” przyjaciele za Buga” – naćpany i pijany takim łatwiej rządzić a jak są burdy – to udzielimy wszelkiej pomocy, nawet wyposażymy w sprzęt nagłaśniający. O to osoby które zostały wybrane w listopadowych wyborach. Samorządowcy tylko dla patologii.

 34. przepraszam a gdzie byli rodzice i tak zwany ojczym gdy Rafał dorastał dlaczego pozwolili na przebywanie w złym towarzystwie. Kolegów ma się tylko wtedy kiedy ma się kasę lub gdy się chce komuś zaimponować np. dziewczynie. Gdzie zdrowy rozsądek teraz płacz i lament i podburzanie opinni publicznej raczej dla mnie winny jest całego tego zamieszania Ojczym

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *