Reklama

LegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Różne, ale równie piękne. Korsyka i Szkocja w Klubie Podróżnika PIK

Reklama

W czwartek (21.11) w Muzeum Historycznym w Legionowie, przy ul. Mickiewicza 23 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Podróżnika Powiatowej Instytucji Kultury „W 80 dni dookoła…”. Tym razem będziemy mogli zwiedzić nie jeden, ale aż dwa, zupełnie odmienne zakątki świata – Korsykę i Szkocję. Początek o godz. 19:30.

Reklama

GR-20 na Korsyce i Cape Wrath Trail w północnej Szkocji – obydwa wymieniane są wśród najtrudniejszych szlaków górskich w Europie. Różni je wszystko. – Samotnie przeszedłem obydwa szlaki. Wędrowałem przez skaliste granie Korsyki i szkockie wrzosowiska. Przez korsykańskie upały i nieustanny deszcz. Do Szkocji wróciłem jeszcze raz – zimą. W tej opowieści będą więc wszystkie pory roku. Będzie 1000 kilometrów i 2 miesiące górskiej wędrówki. Będzie to bajka o dwóch zupełnie różnych światach – mówi Krzysztof Story – z zawodu dziennikarz, z pasji podróżnik, który w czwartkowy wieczór będzie przewodnikiem dla ciekawych świata mieszkańców powiatu legionowskiego.

Krzysztof Story współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, spotkać można go w magazynach podróżniczych i górskich. W podróży szuka piękna natury i unikatowych historii, za największą wartość uważa ciekawość świata. Wspina się więc, żegluje i ciągle próbuje nowych rzeczy. Podczas Kolosów 2018 otrzymał Nagrodę Dziennikarzy.

Szczegóły na plakacie poniżej:

Wstęp jest wolny. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Portal Legio24.pl.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close