Legionowo: Rozbudują DH Maxim. Miasto wydzierżawi grunty pod parking

Fot. mallson.pl

Jedyne, jak na razie centrum handlowe w Legionowie, DH Maxim będzie się rozbudowywać. Na działce po prawej stronie obecnego gmachu ma powstać druga część budynku i po połączeniu z pierwszą stanowić dużą całość. Właściciel Maxima ma jednak problem z miejscami parkingowymi. Aby je zapewnić potrzebuje gruntu, który chce wydzierżawić od miasta. Na to jednak muszą wyrazić zgodę radni. Głosowanie nad tą sprawą odbędzie się na środowej (25.02) sesji Rady Miasta.

Spółka „PIR” ma względem Maxima duże plany inwestycyjne. Nowe sklepy, punkty usługowe i kino z prawdziwego zdarzenia nawet na 6 sal mogą powstać już w ciągu najbliższych dwóch lat. Nie będą się jednak cieszyć popularnością jeśli wokół rozbudowanego centrum handlowego nie będzie gdzie zaparkować samochodu. W związku z tym właściciel Maxima chce od miasta wydzierżawić grunty położone przy ulicach Jana III Sobieskiego i Jerzego Siwińskiego. Ma na nich powstać parking na 500 samochodów. Można powiedzieć więc, że od środowej decyzji radnych zależy los tej inwestycji. Jak zapewnia inwestor z parkingów mogliby korzystać nie tylko klienci Maxima, ale także okoliczni mieszkańcy oraz osoby przyjeżdżające na zakupy na targowisko. Dodatkowo, aby nie niszczyć lokalnych uliczek, wjazd do nowego Maxima miałby się znajdować wprost z ul. Sobieskiego.

Czy radni przychylą się do prośby inwestora i będziemy mieć w Legionowe realne, duże centrum Handlowe? Tego dowiemy się już w środowe popołudnie.

Aktualizacja godz. 12:30

Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie gruntów znajdujących się przy ulicach Jana III Sobieskiego oraz Jerzego Siwińskiego spółce PIR, właścicielowi DH Maxim. Na gruntach tych powstanie parking i drogi dojazdowe do centrum handlowego. Radni zmienili jednak, na wniosek prezydenta Smogorzewskiego część zapisów uchwały. Cenę dzierżawy ma określić rzeczoznawca, według rynkowych stawek. Pierwotnie cena ta była określona na kwotę 5.600 złotych miesięcznie.

Za podjęciem uchwały głosowało 16 radnych.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Rozbudują DH Maxim. Miasto wydzierżawi grunty pod parking"

  1. Niech rzeczoznawca określa. Miasto i tak dostanie rocznie z 1 mln zł z samego podatku od nieruchomości – będzie na edukację czy remonty w mieście. A przy okazji kino i wielki parking dla os Sobieskiego i korzystających z targu.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *