Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Rozbudowa DK61 na Piaskach może potrwać do lipca 2021 roku

Reklama

W poniedziałek (28.10), podczas obrad Komisji Rozwoju Miasta poruszony został temat trwającej rozbudowy Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu do ul. Wolskiej. Z informacji, które zostały przekazane legionowskim radnym wynika, że prace budowlane, a tym samym poważne utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do lipca 2021 roku.

Reklama

Na posiedzeniu komisji obecni byli przedstawiciele inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy – firmy Skanska, którzy omówili zakres prowadzonych prac i odpowiadali na pytania legionowskich radnych.

Z informacji przekazanych przez wykonawcę wynika, że na dokończenie robót potrzebuje on jeszcze około 22 miesięcy. Oznaczałoby to zakończenie przebudowy dopiero w lipcu 2021 roku. Bardziej optymistycznie do kwestii czasu zakończenia przebudowy podchodzi inwestor, czyli GDDKiA. Według drogowców odcinek od wiaduktu do ul. Wolskiej powinien być gotowy do końca sierpnia przyszłego roku. Zdaniem wielu radnych może być to jednak podejście zbyt optymistyczne.

– Myślę, że to co mówi wykonawca jest bardziej realne. Sześciomiesięcznego przestoju nie uda się jednak nadrobić. Co bardzo ważne trwają również rozmowy i ustalenia odnośnie wjazdu na drogę krajową na wysokości Galerii Zegrzyńska na osiedlu Piaski – mówi radny Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy Mirosław Grabowski.

Wyremontowana DK61 do Zegrza dopiero w 2024 roku

Podczas poniedziałkowych obrad Komisji Rozwoju Miasta padły także deklaracje w sprawie przebudowy kolejnego odcinka DK61 – od ul. Wolskiej do Zegrza. Wynika z nich, że inwestycja ta ma być realizowana w latach 2022 – 2024.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close