Rowerowy maraton w Legionowie już 21 kwietnia

Już 21 kwietnia w Legionowie odbędzie się Merida Mazovia MTB Martahon, otwierający rowerowy sezon. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby 1 500 uczestników. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Legionowo oraz Starosta Powiatu Legionowskiego.

fot. Z.Kowalski

Merida Mazovia MTB Martahon to prawdziwe sportowe wyzwanie, ale także możliwość, by aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Bezpieczeństwo, odpowiednie zaplecze, atrakcyjne nagrody o wartości 200 tysięcy złotych w klasyfikacji generalnej oraz zróżnicowane dystanse gwarantują, że każdy wielbiciel jazdy na rowerze znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy zadbają o rozrywkę dla wszystkich dzieci, przygotowując namiot z zabawkami oraz mini-wyścigi. Na najmłodszych czekać będą rowerki biegowe oraz zamknięty tor Pucky Race.

Malownicza trasa w Lesie Chotomowskim zapewni zawodnikom odpowiednią porcję wrażeń na otwarcie sezonu. Na trasę w Legionowie składać się będą szybkie dukty leśne, które wymagają szczególnej uwagi oraz szybkich reakcji. Wyzwanie to można porównać do słynnego Paryż- Roubaix, wyścigu na sekcjach kocich łbów, podczas gdy w Legionowie będą to sekcje wydm z korzeniami i piachem. Ponadto na uczestników czekać będzie wiele atrakcyjnych techniczne singiel trucków, przez lata wytyczanych w lesie przez cykl Mazovii. W niektórych miejscach można spodziewać się błota, będącego pozostałością roztopów po tegorocznej śnieżnej zimie.

Zawodnicy tradycyjnie będą mogli zdecydować się na jeden z trzech dystansów, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać wyzwanie dostosowane do swoich umiejętności. Dystans Hobby, który liczy 6 km, dedykowany jest dzieciom i ich opiekunom oraz młodszym zawodnikom. Fit, mający 32 km, to dystans dla średnio- zaawansowanych uczestników. Natomiast liczący 55 km Mega jest dystansem przeznaczonym dla wytrzymałych i doświadczonych zawodników. Na dystansie Mega zorganizowane będą trzy bufety z napojami izotonicznymi, wodą i batonami.

Zapleczem bazy zawodów będzie Arena Legionowo. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji specjalnie przygotowane zaplecze, posiłek, myjnie rowerową, a dla chętnych możliwość wypożyczenia roweru. Na terenie Areny znajdą się stoiska z odzieżą kolarską, odżywkami i częściami rowerowymi.

Start: 21.04.2013 (niedziela), godz. 11.00, ul. B. Chrobrego 50 przy Arenie Legionowo, meta i biuro zawodów w tym samym miejscu.

Opłaty:

Mieszkańcom Legionowa za okazaniem w biurze zawodów dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na terenie Legionowa przysługuje zniżka przy opłacie startowej.

Dystanse Fit/ Mega – opłata 50 zł, bez względu na termin wpłaty
Dystans Hobby – opłata 20 zł – bez względu na termin wpłaty

Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rowerowy maraton w Legionowie już 21 kwietnia"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *