Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Rodzice uczniów z „siódemki” walczą z ratuszem

Reklama

Rodzice uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie nie zgadzają się na to, aby od nowego roku szkolnego ich dzieci uczęszczały na lekcje do pobliskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Plany ratusza zakładają bowiem, że po reformie oświaty i przywróceniu ośmioklasowej szkoły podstawowej, lekcje dwóch najstarszych klas siódemki miałyby się odbywać właśnie w budynku ZSO2. Pierwsze spotkanie na ten temat nie przyniosło rozwiązania problemu. Ratusz nie składa jednak broni i szantażuje rodziców, że brak ich zgody na proponowane rozwiązanie będzie oznaczać przejście siódemki na dwuzmianowy system pracy.

Reklama

– W przypadku pozostawienia wszystkich roczników w budynku SP 7 uczniowie będą pracowali na dwie zmiany, często kończąc lekcje późnym popołudniem. Dużo później niż dotychczas będą się także odbywały zajęcia pozalekcyjne. Liczba oddziałów wzrośnie bowiem, po reformie oświaty, z obecnych 38 do 46 w roku 2018 – czytamy w komunikacie UM Legionowo, opublikowanym na stronie internetowej ratusza.

Zdaniem urzędników braki lokalowe w siódemce to jednak nie jedyny powód przeniesienia uczniów klas siódmych i ósmych do ZSO2. – Sale w „Królewskiej Dwójce” (ZSO2-red.) są dostosowane do potrzeb starszych uczniów, w szkole znajdują się pracownie tematyczne, jest też szeroka oferta zajęć językowych – przekonuje Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny w Legionowie za oświatę. – Byłoby to rozwiązanie tymczasowe i potrwałoby co najmniej 3 lata szkolne – dodaje.

Będzie plebiscyt

Ponieważ pozostawienie najstarszych roczników w jednym budynku będzie niosło konsekwencje dla całej społeczności szkolnej, ratusz chce przeprowadzić badanie wśród wszystkich rodziców. – Zapytamy rodziców co myślą o takim rozwiązaniu i czy godzą się na ewentualne konsekwencje. Jeżeli poprą rodziców najstarszego rocznika z „Siódemki” to uszanujemy ich wolę i wszyscy uczniowie szkoły pozostaną w jednym budynku – zapewnia Piotr Zadrożny, którego cytuje w komunikacie UM Legionowo.

Wszystko wskazuje więc na to, że rodzice obecnych szóstoklasistów są jednak na przegranej pozycji. Trudno wymagać bowiem od rodziców uczniów z młodszych roczników, aby dobrowolnie zgodzili się na dwuzmianową pracę szkoły.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Biedny Zadrożny oczywiście dopiero co się dowiedział o reformie oświaty, którą PiS zapowiadał od początku jak został wybrany w “demokratycznych” wyborach.
    Chłopie więcej wyobraźni był czas przygotować 7-kę do nowej sytuacji a nie teraz biadolić że nie ma miejsca i sale nie przygotowane.
    Najlepiej roz….lić klasy i poprzenosić do ZSO2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close