Legionowo: Remont peronu na Piaskach potrwa do końca maja

Ruszył remont PKP Legionowo Piaski, fot. UM Legionowo

Do końca maja ma potrwać realizowany przez legionowski ratusz remont peronu przystanku kolejowego PKP Legionowo Piaski – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta. W ramach prowadzonych prac na peronie zostanie wymieniona nawierzchnia, pojawią się także nowe wiaty i oświetlenie, ale to nie wszystko.

Inwestycja obejmuje: wykonanie nowej nawierzchni dojść i nawierzchni peronu z kostki betonowej wraz z odwodnieniem peronu, wbudowanie nowych wiat peronowych, wbudowanie nowych barierek ochronnych na dojściach do peronu oraz budowa nowego oświetlenia – wylicza legionowski ratusz.

Aby remont mógł odbyć się bez konieczności zamknięcia peronu dla mieszkańców, prace wykonywane będą w dwóch etapach. Pierwszy z nich ma zakończyć się do końca kwietnia, następnie robotnicy przeniosą się na drugą część peronu, gdzie będą kontynuować prace.

Planowany termin zakończenia realizacji całej inwestycji to 31 maja 2018 r., koszt – 503.846,38 zł.

/red., UM Legionowo/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Remont peronu na Piaskach potrwa do końca maja"

 1. Kwiatkowski z Legionowa | 25/04/2018, godz. 14:51 |

  Informacja o wynikach kontroli
  FUNKCJONOWANIE GRUPY KAPITAŁOWEJ PKP
  https://www.nik.gov.pl/plik/id,9682,vp,11936.pdf
  9. Na funkcjonowanie kolejowych spółek przewozowych oddziaływały w sposób niekorzystny niezbędne – lecz przeprowadzane niejednokrotnie ze znacznym opóźnieniem – inwestycje infrastrukturalne PKP PLK S.A. ….
  • nieefektywnie wykorzystywała środki finansowe z Unii Europejskiej (po upływie 7 lat od uruchomienia „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013” nie zostały podpisane umowy o dofinansowanie dla 46,8 % projektów, znajdujących się na liście projektów indywidualnych PKP PLK S.A., a wykorzystanie pozyskanych środków wyniosło 14% ogólnej kwoty dofinansowania).

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *