ReklamaKomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Remont peronu na Piaskach potrwa do końca maja

Reklama

Do końca maja ma potrwać realizowany przez legionowski ratusz remont peronu przystanku kolejowego PKP Legionowo Piaski – informuje na swojej stronie internetowej Urząd Miasta. W ramach prowadzonych prac na peronie zostanie wymieniona nawierzchnia, pojawią się także nowe wiaty i oświetlenie, ale to nie wszystko.

Reklama

Inwestycja obejmuje: wykonanie nowej nawierzchni dojść i nawierzchni peronu z kostki betonowej wraz z odwodnieniem peronu, wbudowanie nowych wiat peronowych, wbudowanie nowych barierek ochronnych na dojściach do peronu oraz budowa nowego oświetlenia – wylicza legionowski ratusz.

Aby remont mógł odbyć się bez konieczności zamknięcia peronu dla mieszkańców, prace wykonywane będą w dwóch etapach. Pierwszy z nich ma zakończyć się do końca kwietnia, następnie robotnicy przeniosą się na drugą część peronu, gdzie będą kontynuować prace.

Planowany termin zakończenia realizacji całej inwestycji to 31 maja 2018 r., koszt – 503.846,38 zł.

/red., UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Informacja o wynikach kontroli
    FUNKCJONOWANIE GRUPY KAPITAŁOWEJ PKP
    https://www.nik.gov.pl/plik/id,9682,vp,11936.pdf
    9. Na funkcjonowanie kolejowych spółek przewozowych oddziaływały w sposób niekorzystny niezbędne – lecz przeprowadzane niejednokrotnie ze znacznym opóźnieniem – inwestycje infrastrukturalne PKP PLK S.A. ….
    • nieefektywnie wykorzystywała środki finansowe z Unii Europejskiej (po upływie 7 lat od uruchomienia „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013” nie zostały podpisane umowy o dofinansowanie dla 46,8 % projektów, znajdujących się na liście projektów indywidualnych PKP PLK S.A., a wykorzystanie pozyskanych środków wyniosło 14% ogólnej kwoty dofinansowania).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close