Legionowo: Valerjan Romanowski na miejskim stadionie pobił Rekord Guinnessa

Valerian Romanowski bije rekordy Guinnessa na legionowskim stadionie, Fot. newsrm.tv

Pobite trzy rekordy Guinnessa i pokonany dystans 7 rund Tour de Pologne w ciągu 48 godzin – takiego wyczynu dokonał Valerjan Romanovski na płycie stadionu miejskiego w Legionowie. Swoje sportowe zmagania rekordzista dedykował osobom walczącym z nowotworami krwi.

Rekordzista miał do przejechania w 48 godzin ponad 1000 km. Aby było to możliwe Valerjan Romanovski trenował przez ostatnie 10 miesięcy pod nadzorem profesjonalnego trenera Arka Koguta. Chcąc pobić aktualne rekordy musiał cały czas utrzymywać wysokie tempo jazdy wynoszące ponad 20 km/h.

Valerjan Romanowski swoje doświadczenie zdobywał przez ostatnie 10 lat, a jego mistrzostwo potwierdziły 2 poprzednie rekordy Guinnessa:

  • najdłuższy dystans na rowerze górskim na trasie off-road przejechany w ciągu 12 godzin NON-STOP ( 303 km)
  • najdłuższy dystans na rowerze górskim  na trasie off-road w ciągu 48 godzin NON-STOP (748 km)

– Do pobicia tych rekordów przygotowywałem się przez rok. Biłem trzy rekordy, jeden z nich to 12 godzin jazdy non stop na rowerze. Było mało czasu, długi dystans, tylko chwila na odpoczynek. W ciągu dwóch dób nie spałem – mówi agencji newsrm.tv Valerjan Romanovski.

Obecny rekord cyklista dedykował osobom walczącym z nowotworami krwi. Rekordzista od wielu lat związany jest z Fundacją DKMS jako potencjalny dawca szpiku. Ponieważ, jak dotąd, nie został wytypowany jako zgodny z pacjentem potrzebującym przeszczepienia, postanowił zwrócić uwagę innych na ideę dawstwa szpiku.

– Bardzo się cieszymy, wraz z fanami naszego profilu na facebooku i instagramie śledziliśmy wyczyny Valerjana. Gratulujemy mu i jednocześnie trzymamy kciuki za wszystkie osoby walczące z nowotworami krwi na co dzień – mówi Dorota Wójtowicz-Wielgopolan, rzecznik prasowy Fundacji DKMS i dodaje. – Co roku w Polsce ponad 10 tysięcy osób zapada na jedną z wielu chorób nowotworowych krwi. Około tysiąc osób potrzebuje przeszczepienia komórek macierzystych z krwi lub szpiku.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Valerjan Romanowski na miejskim stadionie pobił Rekord Guinnessa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *