ReklamaNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Ratusz wyemituje obligacje. Chce nimi spłacić długi i pokryć deficyt

Reklama

Władze Legionowa postanowiły wyemitować warte niespełna 20 mln zł obligacje. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają pokryć planowany deficyt budżetowy oraz posłużyć do spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Specjalna uchwała w sprawie emisji obligacji ma zostać podjęta podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Reklama

W najbliższą środę (24.06) legionowscy radni zajmą się uchwałą zezwalającą władzom miasta na emisję obligacji komunalnych. W sumie ratusz planuje wyemitować 19684 obligacje. Każda z nich warta będzie 1000 złotych. Dzięki temu zabiegowi do budżetu Legionowa może trafić 19 mln 684 tys. zł.

Pieniądze uzyskane z emisji obligacji, jak czytamy w projekcie uchwały, mają pomóc w załataniu przewidywanej dziury budżetowej oraz posłużyć do spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Emisja obligacji odbędzie się w 7 seriach. Całość tej finansowej operacji ma zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. A jak obligacje nie spełnią swojego zadania to co, sprzedacie Legionowo Niemcom, Ruskim, czy Żydom ? Za przekroczenie wydatków i zadłużenie proponuję zabrać majątki radnym i prezydentowi. Jak się nie umie liczyć to trzeba patrzeć jak się traci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close