Legionowo: Ratusz wydał już 1,6 mln zł na dotacje dla wymieniających piece

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Urząd Miasta Legionowo wydał już 1,6 mln złotych na dotacje dla osób, które zdecydowały się wymienić stary piec węglowy na nowy – emitujący do atmosfery mniej szkodliwych substancji. W sumie, od startu programu wymiany pieców, z publicznych dotacji skorzystało już 212 osób – czytamy w komunikacie wydanym przez ratusz.

Korzystając z programu wymiany pieców mieszkańcy Legionowa mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie od 2376 do nawet 16000 złotych. Dokładna kwota uzależniona jest od tego na jaki rodzaj ogrzewania chcemy wymienić stary piec.

Osoby chcące pozostać przy ogrzewaniu węglowym lub wymienić paliwo stałe na gaz na zakup pieca mogą otrzymać nawet 8 000 złotych, dodatkowo ratusz dopłaca do wykonania przyłącza gazowego – 2 376 złotych. Mieszkańcy miasta, którzy ogrzewanie za pomocą węgla chcieliby wymienić na pompę ciepła otrzymać mogą nawet 16 000 złotych.

Z programu wymiany pieców Urzędu Miasta Legionowo można korzystać przez cały rok.

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą uzyskać dodatkowe informacje w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, pokój 3.15 oraz 3.14, tel. /22/ 766 40 66, 766 40 65, mail: [email protected]

/red., UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Ratusz wydał już 1,6 mln zł na dotacje dla wymieniających piece"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *