Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Ratusz wyda prawie 22 tys. zł na druk „Mojego Legionowa”

Reklama

Urząd Miasta Legionowo wyda w tym roku prawie 22 tys. złotych na druk swojej propagandowej gazety „Moje Legionowo”. Czasopismo, które w ubiegłym roku „wsławiło” się bezprecedensową promocją jednego z kandydatów do sejmu – kolegi prezydenta Smogorzewskiego – będzie wydawane co miesiąc.

Reklama

Chęć druku „Mojego Legionowa” zgłosiło 6 firm. Ceny były bardzo różne i wahały się od 1801,40 zł do 4212 zł na jeden numer. Cena obejmowała poza samym drukiem także dowóz nakładu do siedziby UM Legionowo. – Wybraliśmy najtańszą ofertę – informuje Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa UM Legionowo. Tę najtańszą ofertę przedstawiła firma Polska Press. Za jeden numer weźmie od ratusza nieco ponad 1800 zł, co daje – przy 12 numerach w ciągu tego roku – kwotę 21 616,80 złotych. Każdorazowo gazeta będzie liczyła 16 stron i będzie wydawana w 6000 egzemplarzy.

Skład i przygotowanie w ramach urzędu

W przeciwieństwie do zeszłego roku skład gazety odbywać się będzie siłami własnymi UM Legionowo. – Do obsługi „Mojego Legionowa” nie zatrudniono żadnej dodatkowej osoby – zapewnia Mytkowska. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego takiego scenariusza nie zastosowano wcześniej i wydawano publiczne pieniądze na zlecenia dla prywatnych firm?

W 2015 roku składem i drukiem „Mojego Legionowa” zajmowała się firma GreyLine – wydawca Gazety Powiatowej – która za tę usługę zainkasowała  około 30 tys. zł.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Albina, kolega powinien promować się za własne pieniądze, a nie za moje ciężko zapracowane podatki!

  2. No i dobrze bo kolega przeszedł a drugi”Legionowiak” to ma nas już od dawna tam dzie słońce nie dochodzi

  3. Na propagandę jest, a zastanawiają się czy warto robić analizę usunięcia szpecących reklam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button