Reklama

LegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Radny Smuniewski w sprawie imiennego głosowania

Reklama

W połowie grudnia 2014 roku legionowskie gazety – w tym Gazeta Lokalna Legio Extra – opublikowały list otwarty do samorządów, aby te wprowadziły immienne głosowania na sesjach. W związku z tym radny Leszek Smuniewski, zasiadający w Radzie Miasta Legionowo, przesłał do naszej redakcji list, który publikujemy.

Reklama

Szanowni Państwo!

Z dużym zadowoleniem przeczytałem wystosowany przez Państwa w połowie grudnia ubiegłego roku list otwarty, w którym apelujecie do nowo wybranych władz samorządowych o wprowadzenie obowiązkowego imiennego głosowania. Inicjatywa ta jest tym bardziej cenna, że podjęta została przez wszystkie znaczące redakcje działające w naszym powiecie. Uważam, że Państwa apel świadczy o odpowiedzialnym stosunku do realizowanej misji opiniotwórczej oraz kontrolnej mediów, jak również jest wyrazem troski środowiska dziennikarskiego o jawność życia publicznego. Jest także odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, którzy od Państwa oczekują rzetelności, a od włodarzy – przejrzystości w sprawowaniu władzy.

Pragnę jednocześnie poinformować, że popieram Państwa inicjatywę i jako radny Rady Miasta Legionowo podjąłem działania mające na celu wprowadzenie postulowanych zmian. 18 grudnia 2014 r. na sesji RM Legionowo złożyłem wniosek o możliwie jak najszybsze powołanie doraźnej komisji statutowej, która zajęłaby się aktualizacją statutu Gminy Miejskiej Legionowo. Ponadto 12 stycznia br. złożyłem propozycje zmian do obowiązującego statutu, które obejmują m.in. kwestie wprowadzenia obowiązku imiennego głosowania.

Zapraszam do zapoznania się z treścią mojego wniosku na stronie
http://leszeksmuniewski.pl/blog/2015/01/12/propozycje-zmian-do-statutu-legionowa/

Z wyrazami szacunku

Leszek Smuniewski
radny Rady Miasta Legionowo

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close