Reklama

KomunikacjaLegionowski

Legionowo: Radni zdecydowali – tańsze bilety ZTM od nowego roku

Reklama

W środę (29.10) podczas sesji Rady Miasta radni zdecydowali, że Legionowo przystąpi do programu Warszawa +. Z tańszych biletów długookresowych ZTM mieszkańcy będą mogli korzystać od 1 stycznia 2015 roku.

Reklama

Jaki informuje legionowski ratusz, za wprowadzeniem programu Warszawa + głosowało 21 radnych. Pewne wątpliwości miał radny Prawa i Sprawiedliwości, Konrad Michalski, który pytał dlaczego tak późno Legionowo zdecydowało się skorzystać z oferty i dlaczego dopłaci do biletów tak mało.

Na zarzuty te odpowiedziała m.in. radna Agata Zaklika, która zwróciła uwagą, że samorządy mogą korzystać z oferty Warszawa + dopiero od 1 września bieżącego roku, a Legionowo jest zaledwie czwartą gminą na Mazowszu, która zdecydowała się wprowadzić to rozwiązanie. Z kolei na wysokość dopłat włodarze Legionowa nie mają wpływu – stawki ustala Rada Miasta st. Warszawy.

Na czym to polega?

Przypomnijmy raz jeszcze, że oferta Warszawa + polega na tym, iż samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach programu bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztowne są także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta. Tańsze bilety będą obowiązywały między innymi w autobusach linii: 723, 731, 736 czy N63.

Ile miasto zapłaci?

Różnicę w cenie biletu pomiędzy zwykłą taryfą a biletem ze zniżką Warszawa + pokrywają samorządy ze swoich budżetów. W przyszłym roku na ten cel Legionowo może wydać nawet 1 mln złotych – Szacujemy, że w skali roku dofinansowanie wyniesie co najmniej 600 tys., ale może być także ponad 1 mln zł – nie jesteśmy w stanie powiedzieć tego na tym etapie, gdyż nie wiemy, ile osób skorzysta z oferty – informuje Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo, Piotr Zadrożny.

Tylko dla zameldowanych

Warto pamiętać, że ze zniżek w ramach Warszawy + będą mogli korzystać wyłącznie ci mieszkańcy, którzy są zameldowani w Legionowie. – (…) Mam nadzieję, że (oferta – red.) będzie zachętą do zameldowania się u nas i płacenia tutaj podatków – mówił prezydent Legionowa, Roman Smogorzewski.

Na czwartym miejscu

Przypomnijmy, że jako pierwsze z oferty Warszawa + skorzystały Marki. Z kolei w październiku do programu przystąpiły gminy Jabłonna i Nadarzyn.

W Jabłonnie z tańszych biletów mieszkańcy będą mogli korzystać już od 1 listopada bieżącego roku.

Wzór Karty mieszkańca gminy Jabłonna. Fot. UG Jabłonna
Wzór Karty mieszkańca gminy Jabłonna. Fot. UG Jabłonna

/kh/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

 1. Fakt zameldowania jest nie trafiony , raczej fakt płacenia podatków powinien być brany pod uwagę , patrzę z trwogą na taki tok myślenia ,dobrze że nie długo wybory.
  Jak chcą państwo tak udogodnić mieszkańcom dojazd do stolicy , to bardzo dobrym pomysłem jest autobus bezpośrednio do metra MŁOCINY który naprawdę , niesamowicie udogodniłby ,i zrobi bardziej komfortowym w czasie i bez przesiadek co w szczególności pory zimowej jest nie do przecenienia .

 2. Rada może i chciała dobrze, ale znowu się zabrali do sprawy od drugiej strony. Ale podobno furtka pozostaje jeszcze otwarta i jest szansa na ulgi dla płacących w Legionowie podatki (im więcej osób będzie oburzonych tym prędzej).

 3. A osoby płacące podatki w Legionowie nie tylko zameldowane tak ?

 4. a co ma zameldowanie do płacenia podatków?
  chyba lepiej byłoby dać zniżkę dla odprowadzających podatki w Legionowie?
  ja place chociaz nie mam tu meldunku i nie mam prawa do zniżki.. ale z mojej kasy samorząd zapłaci ztm..
  extra..
  następne rozliczenie robię w wawie.bujajta się z takim traktowaniem mieszkanców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close