Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Radni za dogęszczaniem zabudowy. Powstanie 7 nowych bloków

Reklama

Na ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo radni rządzącej większości podjęli decyzję o wydaniu zgody na budowę 7 bloków, położonych przy ulicy Kościuszki, w miejscu dawnego składu węgla.

Reklama

Na sali obecni byli mieszkańcy nieruchomości sąsiadujących z planowanym osiedlem, którzy argumentowali, że doprowadzi ono do spadku wartości ich nieruchomości, przyczyni się do zakorkowania lokalnych ulic, nieprzystosowanych do dużego natężenia ruchu, które będą generowali mieszkańcy 7 bloków.

Podkreślali również, że kupując swojej działki opierali się na planie zagospodarowania terenu, który nie przewidywał budowy bloków w tej okolicy, a jedynie zabudową jednorodzinną. Obecnie czują się oszukani przez władze miasta. Planowane osiedle uzyskało też negatywne opinie ze strony Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, jak też Komisji Rozwoju Miasta.

(dalsza część tekstu pod filmem)

Źródło: mat. inwestora (dostęp do dokumentów: https://www.bip.legionowo.pl/a,87116,wniosek-o-ustalenie-lokalizacji-inwestycji-mieszkaniowej-ul-tadeusza-kosciuszki.html )

Pomimo protestów mieszkańców oraz wbrew opiniom dwóch komisji, radni rządzącej większości zagłosowali za dalszym dogęszczaniem zabudowy Legionowa, które już dziś jest najbardziej zagęszczonym miastem w Polsce. Mieszka w nim obecnie średnio blisko 4000 osób/ km2.

Imienne wyniki głosowania

Za budową 7 bloków zagłosowali następujący radni:

 1. Ryszard Brański
 2. Marta Budzyńska
 3. Paweł Głażewski
 4. Janusz Klejment
 5. Małgorzata Luzak
 6. Anna Łaniewska
 7. Mirosław Pachulski
 8. Andrzej Piętka
 9. Mariusz Suwiński
 10. Tadeusz Szulc
 11. Agata Zaklika
 12. Jolanta Żebrowska

Przeciw budowie zagłosowali następujący radni:

 1. Matylda Durka
 2. Mirosław Grabowski (Nasze Miasto Nasze Sprawy)
 3. Andrzej Kalinowski
 4. Bogdan Kiełbasiński (Nasze Miasto Nasze Sprawy)
 5. Zdzisław Koryś
 6. Artur Pawłowski
 7. Dariusz Petryka
 8. Katarzyna Skierkowska-Pacocha
 9. Sławomir Traczyk

W głosowaniu nie brali udziału następujący radni:

 1. Małgorzata Grabowska-Kozera
 2. Marcin Smogorzewski

Więcej bloków, więcej problemów

Skutkiem ciągłego dogęszczania zabudowy Legionowa są zakorkowane ulice, brak miejsc parkingowych, zanieczyszczenie powietrza, problem z odpływem wód opadowych, które zalewają ulice i podwórka zabetonowanego do granic możliwości miasta po każdym większym deszczu.

Dogęszczanie zabudowy oraz wzrost liczby mieszkańców powoduje również trudności w dostaniu się do Warszawy w godzinach szczytu, przepełnienie pociągów, trudności w dostaniu się do lekarza, zapisaniu dzieci do żłobków i przedszkoli oraz przepełnienie klas w szkołach podstawowych i średnich.

Pomimo tych problemów władze miasta wydają kolejne zgody na budowę bloków w naszym mieście. Wnioski kolejnych deweloperów już czekają na rozpatrzenie.

Źródło: fb Nasze Miasto Nasze Sprawy

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button