Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Legionowo: Radni PiS chcą piętnować osoby LGBT. Sprzeciw młodzieży

Reklama

Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą by miasto Legionowo było „miejscem wolnym od LGBT”. Projekt uchwały w tej sprawie ma być poddany pod głosowanie podczas najbliższego, zaplanowanego na środę (28.08), posiedzenia Rady Miasta. Tej kuriozalnej, podsycającej nienawiść ze względu na orientację seksualną, uchwale sprzeciwia się legionowska młodzież, która opublikowała w tej sprawie specjalny list otwarty. Jego treść przedstawiamy poniżej:

Reklama

List Otwarty legionowskiej młodzieży dotyczący projektu uchwały złożonego przez radną i radnych klubu Prawo i Sprawiedliwość „Stanowisko Rady Miasta Legionowo w sprawie wprowadzenia ideologii «LGBT» do wspólnot samorządowych”

Szanowne Panie Radne, Szanowni Panowie Radni,

w związku ze złożeniem przez Radną i Radnych z Prawa i Sprawiedliwości projektu stanowiska Rady Miasta sprzeciwiającemu się „wprowadzaniu ideologii «LGBT» do wspólnot samorządowych”, chciałybyśmy oraz chcielibyśmy wyrazić swoją opinię w tej sprawie.

Na początku odniesiemy się do kilku fragmentów treści projektu; przede wszystkim do użycia zwrotu „ideologia LGBT”, który sam w sobie jest błędny. Rozwinięcie akronimu LGBT to dosłownie: L – lesbijki, G – geje, B – osoby biseksualne, T – osoby transpłciowe. Jest to skrót określający po prostu grupę społeczną, jaką stanowią osoby nieheteronormatywne. Ideologia natomiast to system poglądów, idei lub pojęć jednostki, lub grupy ludzi. Osób LGBT nie łączy ideologia, ale ich orientacja seksualna czy tożsamość płciowa, co jest cechą wrodzoną – nie da się tego wybrać, ani zmienić. Natomiast określenie „homopropaganda”, również użyte w tekście, jest nie tylko obraźliwe, a niepoprawne merytorycznie, ponieważ nikt nikogo nie zachęca do zmiany orientacji seksualnej ani tożsamości płciowej.

Chciałybyśmy i chcielibyśmy też zwrócić uwagę na fakt, że do zadań samorządu lokalnego nie należy kształtowanie poglądów wspólnoty samorządowej, a ustrój demokratyczny, w którym żyjemy, powinien zapewniać ochronę mniejszości, jaką stanowią również osoby identyfikujące się jako LGBT. Jest to także zapewnione w Konstytucji RP w art. 32:

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Uchwalanie lub/i wprowadzanie w życie takich dokumentów, nawet jeśli samo w sobie nie wyrządza szkody osobom LGBT, legitymizuje przemoc i dyskryminację wobec nich, a także pogłębia podziały oraz uprzedzenia. Homofobia, od formy słownej, spotykanej na każdym kroku w życiu prywatnym jak i publicznym, której przykładem jest nawet rzeczony projekt stanowiska Rady, aż po fizyczną, której ostatnio świadkami byłyśmy i byliśmy m.in. w Białymstoku, staje się coraz większym zagrożeniem dla osób nieheteronormatywnych.

Chcemy tworzyć społeczeństwo, zarówno w Legionowie jak i w całej Polsce, w którym społeczność LGBT i chrześcijanie/chrześciajanki mogą współistnieć bez konfliktów, jako że chrześcijańskie wartości nie kłócą się z postulatami tej społeczności. Tym, co łączy wszystkich ludzi jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa. Państwa działania odbieramy jako strach przed innością, ale społeczność LGBT nie stanowi zagrożenia i nie próbuje atakować chrześcijańskich tradycji, a jedynie walczy o swoje prawa.

Tak więc, powołując się na wartości zawarte w Preambule Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, takie jak prawda, sprawiedliwość i dobro, żądamy wycofania projektu stanowiska Rady Miasta z porządku obrad, jak również z debaty publicznej.

Z wyrazami szacunku,

Sygnatariuszki i Sygnatariusze

Uchwały podobnego typu zostały przegłosowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości już w kilku miastach w Polsce. Tego typu akty mają na celu podsycenie nienawiści wobec osób reprezentujących środowiska LGBT i wywołują niezmiernie szkodliwe skutki społeczne. To między innymi przez takie postawy niektórych przedstawicieli rad miejskich dochodzi do napadów bojówkarzy faszystowskich na legalnie organizowane parady równości oraz do innych aktów przemocy wobec osób reprezentujących mniejszości seksualne.

Uchwały o „miejscach wolnych od LGBT” są porównywane przez organizacje broniące praw człowieka z tak zwanymi „ustawami norymberskimi”, uchwalonymi przez władze III Rzeszy. Ustawy te podzieliły niemieckie społeczeństwo na „prawdziwych Niemców” i „osoby drugiego sortu”. W tamtym przypadku kryterium stanowiła narodowość i czystość krwi, w przypadku uchwał proponowanych przez PiS pod uwagę bierze się orientację seksualną.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. PiS -wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Głupota wymieszana z okrucieństwem. Jak NSDAP!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close