Zamknij

Legionowo: Radio Hobby chce ponownego rozpatrzenia decyzji o odebraniu koncesji

10:47, 26.02.2016
Skomentuj

Legionowskie Radio Hobby, któremu w listopadzie ubiegłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odebrała koncesję, chce ponownego rozpatrzenia sprawy. W poniedziałek (15.02) wpłynęło do regulatora pismo w tej sprawie. Krajowa Rada ma się do niego ustosunkować w ciągu 30 dni.



Zgodnie z przepisami nadawca miał prawo zwrócić się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o ponowne rozparzenie sprawy odebrania koncesji na naziemne nadawanie programu na falach UKF. Zgodnie z prawem Rada rozpatrzy teraz ponownie całą sprawę w ciągu miesiąca. Członkowie KRRiT mogą utrzymać w mocy swoją poprzednią decyzję lub zmienić ją i pozwolić radiu na dalsze funkcjonowanie.

Jeśli KRRiT zmieni decyzję o cofnięciu koncesji, Radio Hobby będzie mogło bez przeszkód funkcjonować w dalszym ciągu, a sprawa zostanie zamknięta definitywnie. Jeśli jednak decyzja zostanie utrzymana, radio będzie musiało wyłączyć nadajnik i walczyć o możliwość dalszego nadawania w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Jakie możliwości ma nadawca Radia Hobby?


Jeśli KRRiT po ponownym rozpatrzeniu sprawy podtrzyma swoją decyzję o odebraniu koncesji, to radio będzie musiało przestać nadawać swój program. Zgodnie z przepisami decyzje ministra (przewodniczący KRRiT jest w randze ministra) podlegają bowiem wykonaniu nawet w przypadku odwołania się od nich do sądu administracyjnego. Nadawcy, w takim przypadku, pozostanie jedynie prosić sąd o zabezpieczenie jego praw na czas rozprawy w postaci pozwolenia na dalsze kontynuowanie nadawania. Należy przy tym podkreślić, że sąd nie ma obowiązku zabezpieczenia praw nadawcy i czyni to wedle uznania, dokładnie zapoznając się z argumentami zarówno regulatora rynku, jak i nadawcy.

Odebrali koncesję za "Sputnika"


Przypomnijmy, że KRRiT odebrała Radiu Hobby koncesję, ponieważ dopatrzyła się w działaniach nadawcy rażących naruszeń Ustawy o Radiofonii i Telewizji oraz wydanej koncesji. Zgodnie z prawem koncesja jest dobrem niezbywalnym i wynikających z niej praw nie można przenieść na podmiot trzeci. Rada dopatrzyła się, że przy okazji emisji audycji Radia Sputnik nadawca odcinał się od treści nadawanych programów oraz nie miał wpływu na ich zawartość. Pisaliśmy o tym w TEJ wiadomości.

Zapoznaj się z treścią decyzji KRRiT odbierającej Radiu Hobby koncesję

/red/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

TadeuszTadeusz

0 0

Radio watykan na antenie polskiego radia jest tym samym co sputnik na antenie hobby. Jakoś nie odebrano koncesji polskiemu radiu. Ciekawe co na to powie KRRiTV? 11:56, 26.02.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%