Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: Rada Miasta obniżyła majową opłatę za żłobek

Reklama

Dobra informacja dla rodziców dzieci uczęszczających do legionowskiego żłobka miejskiego. Decyzją Rady Miasta majowa opłata za żłobek została obniżona o połowę.

Reklama

Podczas swojego ostatniego posiedzenia (27.05) Rada Miasta Legionowo podjęła uchwałę obniżającą opłatę za żłobek za miesiąc maj o 50 proc. Decyzja ma związek z tym, że placówka rozpoczęła działalność, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, w połowie tego miesiąca. Rodzice, którzy wcześniej zapłacili już pełną opłatę otrzymają zwrot nadpłaty w terminie do końca czerwca.

Opłaty za uczęszczanie dziecka do miejskiego żłobka w Legionowie są ostatnio zmieniane dość często. Wszystko spowodowane jest dynamiczną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa. Poprzednio radni uchwalili całkowite zniesienie opłaty za miesiąc kwiecień – placówka była wtedy nieczynna.

Legionowski żłobek wznowił działalność 18 maja. Liczba przygotowanych miejsc przewyższa zgłoszone przez rodziców potrzeby. W skali całego miasta niewielu rodziców przyprowadziło dzieci do placówki. W Motylkowym Świecie z przygotowanych 72 miejsc w dniu otwarcia skorzystało 38 dzieci.

– Majową obniżkę opłaty za żłobek poparło 11 radnych, 1 osoba była przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Część radnych w ogóle nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem uchwały w tej sprawie – informuje ratusz.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button