Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Lodowej Arenie ze zgodą NFZ

Reklama

Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19, który samorządowcy chcą otworzyć w legionowskiej Lodowej Arenie ma już komplet wymaganych prawem pozwoleń. Oznacza to, że w najbliższym czasie zacznie on działać – informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Reklama

Punkt szczepień w Lodowej Arenie powstał dzięki współpracy Urzędu Miasta Legionowo, miejskiej spółki KZB oraz podległego Starostwu Powiatowemu w Legionowie Zespołowi Opieki Zdrowotnej „Legionowo”.

– 2 kwietnia legionowski ratusz wystąpił do wojewody mazowieckiego o zgodę na utworzenie punktu szczepień przeciwko COVID-19 w legionowskiej Lodowej Arenie. Ta propozycja uzyskała zgodę, znalazła się na liście punktów szczepień powszechnych, a 21 kwietnia odbyła się na miejscu wizytacja przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie spełnienia wymogów określonych dla punktu szczepień, w wyniku której 26 kwietnia wydana została pozytywna decyzja – czytamy w komunikacie starostwa.

Dla mieszkańców powiatu uruchomienie punktu oznacza, że nie będą musieli czekać na odległy termin szczepienia ani pokonywać kilkudziesięciu lub kilkuset kilometrów, aby je przyjąć.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie punkt, znajdujący się w Lodowej Arenie rozpocznie działalność. Z informacji starostwa wynika, że stanie się to w najbliższym czasie.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button