Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Punkt szczepień masowych w Lodowej Arenie na wstępnej liście wojewody

Reklama

Punkt szczepień masowych przeciwko COVID-19, który ma zostać utworzony w Lodowej Arenie znalazł się na wstępnej liście wojewody i czeka na weryfikację przez NFZ, która ma nastąpić w przyszłym tygodniu – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo.

Reklama

O pomyśle na uruchomienie punktu szczepień masowych w Lodowej Arenie pisaliśmy już w Legio24.pl TUTAJ. Punkt, zorganizowany przy współpracy Urzędu Miasta Legionowo, Starostwa Powiatowego w Legionowie, przychodni NZOZ „Legionowo” oraz miejskiej spółki KZB powinien zacząć działać jeszcze w kwietniu. Wszystko zależy jednak od decyzji władz wojewódzkich oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. W czwartek (15.04) legionowski ratusz poinformował, że planowany punkt znalazł się już na wstępnej liście wojewody. Teraz czeka na decyzję NFZ-tu. Ma być ona znana w przyszłym tygodniu.

W miejskim punkcie będą pracować przynajmniej 2 zespoły szczepiące w skład których ma wchodzić m.in. osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy (lekarz, ratownik medyczny lub pielęgniarka) i osoby kwalifikujące i wykonujące szczepienia. Za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowaniem przestrzegania zasad bezpieczeństwa będzie odpowiedzialny samorząd, który skorzysta z pomocy np. z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button