Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Przywrócenie pociągu o 6:27 nierealne

Reklama

Pasażerowie korzystający z PKP Legionowo Przystanek licznie uskarżali się na zmianę połączeń pociągów Kolei Mazowieckich. Choć pewne korekty rozkładu jazdy nastąpią dopiero 7 stycznia, to już wiadomo, że bardzo popularny pociąg o 6:27 w kierunku Warszawy nie zostanie przywrócony.

Reklama

Uruchomienie przez PKP InterCity nowych dalekobieżnych pociągów Pendolino wywołało dość duże zawirowanie we wszystkich rozkładach jazdy pociągów. Nie inaczej było w przypadku Kolei Mazowieckich. Mieszkańcy Legionowa, jak i same władze miasta prosiły spółkę o modyfikację rozkładu. Szczególną uwagę zwrócono na kurs z PKP Legionowo Przystanek w kierunku Warszawy o 6:27. Pociąg ten został przesunięty na godzinę 6:52.

Bez szans na zmianę

Władze Kolei Mazowieckich zdecydowały o wprowadzeniu kilku modyfikacji, które wejdą w życie w środę (7.01). Niestety nie dotyczą one najistotniejszego kursu dla części mieszkańców Legionowa. Kurs o 6:27 z PKP Legionowo Przystanek do Warszawy nie zostanie przywrócony. Na nic zdały się liczne prośby mieszkańców i urzędników miejskich. – Połączenie odjeżdżające o 6.27 ze stacji Przystanek zostało przesunięte na godz. 6.52. Na godzinę 7.00 umożliwiają dojazd do Warszawy pociągi o godz. 5.52 do Warszawy Zachodniej (przyjazd 6.30) oraz 6.12 do Warszawy Gdańskiej (6.37). Na godzinę 8.00 do Warszawy Zachodniej podróżni będą mieć pociągi o godz. 7.13 i 7.42. – pisze w odpowiedzi do władz Legionowa Robert Stępień z Kolei Mazowieckich. Podobne stanowisko zajmują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Urząd miasta niestety bezradnie rozkłada ręce i komentuje: Okazuje się, że wygoda pasażerów korzystających m.in. z Pendolino jest ważniejsza, niż dojazd do pracy mieszkańców Legionowa.

/nk/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Koleje Mazowieckie TO NIE JEST PAŃSTWO W PANSTWIE, TYLKO SPÓŁKA ŚWIADCZĄCA USŁUGI TRANSPORTU LUDNOŚCI, podobnie jak wiele innych spółek kolejowych. Kolejarzom poprzewracalo się we lbach i mylą pojecia !!! Nie robią nikomu łaski, że wożą pasażerów !!! Proponuję pogonic do roboty naszych senatorów, posłów i radnych ze z prezydentem i starostą na czele, bo nie są od rozkladania rąk czy nóg, ale od roboty !!! Jeśli władze KM są niereformowalne to trzeba je zmieniać do skutku, az pociąg o 6.27pojedzie z przystanku i tyle w temacie

  2. A czy jest szansa by z gdanskiej km wyjezdzala o 23:00 a nie jak teraz 22:47, niby 13min ale dla mnie bardzo wazne, a potem trzeba czekac godzine na nastepny: (

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close