Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Przywłaszczył i korzystał z cudzej karty płatniczej. 33-latek w rękach policji

Reklama

Legionowscy policjanci zatrzymali 33-latka, który znalazł, a następnie korzystał z cudzej karty płatniczej. W sumie wykonał 6 transakcji na łączną kwotę blisko 600 zł. Według prawa dopuścił się kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie KPP Legionowo, 1 czerwca legionowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela wraz z dokumentami oraz kartą płatniczą. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca przywłaszczył pozostawiony portfel, a następnie korzystając z karty płatniczej, która była w portfelu, 6 razy płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie blisko 600 złotych. Trzy dni po tym zdarzeniu kryminalni ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 33-letni mieszkaniec Legionowa. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę i doprowadzili go do komendy.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konto bankowe, które jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania zatrzymany 33-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button