Zamknij

Legionowo: Przywieźli z Mławy 4 srebrne medale. Kolejny sukces UKS Delfin

07:12, 13.11.2019 Aktualizacja: 11:20, 13.11.2019
Skomentuj

Cztery srebrne medale przywieźli z Mławy młodzi zawodnicy UKS Delfin Legionowo. Zawody o Puchar Północnego Mazowsza, w których udział brało prawie 450 zawodników z całej Polski odbyły się w miniony weekend (9 i 10.11).

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 4 srebrne medale. Na wyróżnienie zasługuje Antonina Pietuch, która zdobyła dwa srebrne krążki - na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 36.20 i na 50 m stylem grzbietowym (39.80). Tym samym zajęła 2 miejsce w punktacji generalnej. Na drugim stopniu podium stanęli również Filip Zabagło, który przepłynął 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:24.95 i Jakub Rochnowski, który wywalczył srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym (29.63).

Zarówno w pierwszym dniu zawodów na dystansach 50 i 200 metrowych, jak i w drugim dniu na dystansach 100 metrowych, nasi zawodnicy bili swoje rekordy życiowe pokazując się jak z najlepszej strony w rywalizacji sportowej.

Na starcie, odbywających się na Pływalni Miejskiej w Mławie zawodów, stawiło się 448 zawodników i zawodniczek z 33 klubów pływackich.