ReklamaLegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: Przychodnia „na górce” pomoże w walce z grypą

Reklama

Przychodnia ZOZ „Legionowo”, mieszcząca się przy ul. Sowińskiego 4 w Legionowie nawiązała współpracę z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i została włączona do sieci nadzoru nad grypą Sentinel. Tym samym została włączona do systemu walki z grypą.

Reklama

– Lekarze z legionowskiej przychodni „na górce” prowadzą rejestr stwierdzonych przypadków grypy i infekcji grypopodobnych z podziałem na kategorie wiekowe pacjentów i przesyłają raporty do Wojewódzkiej Stacją Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Od pacjentów, u których stwierdzone zostaną objawy grypy lub grypopodobne pobrane zostają próbki materiału klinicznego do laboratoryjnych badań diagnostycznych – czytamy w komunikacie wydanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Nawiązana przez legionowską przychodnię współpraca ma na celu nadzór nad wirusami grypy i innymi atakującymi drogi oddechowe poprzez pozyskiwanie szczegółowych danych na temat ich aktywności na terenie powiatu legionowskiego. Dzięki temu możliwa jest ocena sytuacji wirusologiczno-epidemiologicznej na danym terenie i w całym kraju.

System Sentinel działa w Polsce od 2004 roku.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close