Legionowo: Przy Konopnickiej powstanie nowe boisko

Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Boisko ma być nowoczesne i co najważniejsze, po godzinach pracy szkoły dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Specjalne porozumienie w sprawie nowego obiektu sportowego w centrum Legionowa podpisali w poniedziałek (21.09) Prezydent Miasta Roman Smogorzewski i legionowski Starosta Robert Wróbel.

– Jesteśmy z Panem Prezydentem zgodni co do tego, że to boisko jest niezbędne. W budynku uczy się w sumie 725 uczniów liceum i gimnazjum dwujęzycznego. Poza tym w ponad pięćdziesięciotysięcznym mieście, jakim jest Legionowo, takich obiektów powinno być jak najwięcej – mówi Robert Wróbel. – Zamiast włączać się do ogólnopolskiego narzekania, że młodzież za dużo czasu spędza przed komputerem, postanowiliśmy przygotować dla nich warunki, by mogli go spędzać aktywnie i bezpiecznie – dodaje Prezydent Roman Smogorzewski.

Realizacja tej inwestycji ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Warunek jest jeden – radni muszą poprzeć budowę boiska i zgodzić się na zmiany w tegorocznym budżecie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Przy Konopnickiej powstanie nowe boisko"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *