Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Przetarg na wywóz śmieci ważny. MPK tylko do 30 czerwca

Reklama

Krajowa Izba Odwoławcza przyznała w piątek (15.05), że przetarg na wywóz nieczystości z terenu gminy Legionowo był przeprowadzony prawidłowo, a jego rozstrzygnięcie jest ostateczne. Na wynik postępowania poskarżyła się do KIO firma MPK z Ostrołęki, która będzie musiała się pożegnać z intratną umową z legionowskim samorządem.

Reklama

Zgodnie z procedurami związanymi z zamówieniami publicznymi, Urząd Miasta Legionowo ogłosił przetarg dotyczący odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Gminie Miejskiej Legionowo. Zgłosiło się 8 firm. Z uwagi na najkorzystniejszą ofertę cenową i częstotliwość odbiorów odpadów zielonych, komisja przetargowa wybrała firmę Partner Gospodarka Odpadami z Warszawy.

Odpady zielone częściej. Umowa na 2 lata

Nowy wykonawca usługi zaproponował kwotę 389.881,92 zł brutto miesięcznie. Po zakończeniu wszystkich procedur umowa ta będzie obowiązywać 2 lata, od 1 lipca 2015 roku do 30 czerwca 2017 roku. -Dobrą wiadomością dla mieszkańców jest fakt, iż firma zaproponowała trzy dodatkowe terminy odbiorów odpadów zielonych z zabudowy jednorodzinnej – mówi Kamil Stępkowski z Referatu Komunikacji Społecznej UM Legionowo.

Nie zgodzili się z wynikiem przetargu

Przetarg dotyczący odbioru śmieci z Legionowa zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej firma MPK z Ostrołęki, która obecnie świadczy te usługi dla miasta. Złożona przez nią oferta nie była jednak najtańsza, a ponadto do ratusza wpływały skargi od mieszkańców, że przedsiębiorca nie wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków. Ostatecznie MPK przetarg przegrała, ale nie mogła się z tym pogodzić.

/red/

Przeczytaj także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close