Legionowo: Przetarg na hybrydowe auto dla straży miejskiej unieważniony

Toyota Auris Hybrid. Fot. toyota.pl

Legionowscy strażnicy miejscy nie będą mieli nowego, hybrydowego radiowozu – przynajmniej nie teraz. Przetarg na zakup samochodu został w czwartek (12.03) unieważniony przez Urząd Miasta Legionowo.

Oficjalnym powodem odwołania przetargu jest błąd w dokumentacji, który został popełniony przez urzędników. Chodzi o punktową ocenę zużycia paliwa przez proponowane przez przyszłych oferentów auta. Czy jednak jest to jedyny powód?

Do opisu przedmiotu przetargu pasował tylko jeden samochód?

W środę (11.03) redakcja Legio24.pl wysłała zapytanie, w którym prosiła urzędników o wskazanie przynajmniej 2-3 różnych samochodów spełniających warunki przetargu. Według naszych ustaleń oraz czytelników, którzy pisali do redakcji w tej sprawie, do przetargu pasowała tylko toyota auris hybrid, rocznik 2014.

Chcąc upewnić się, że nie jesteśmy w błędzie oraz że przy procedurze stosowana jest zasada równego traktowania wykonawców biorących udział w postępowaniu (zgodnie z Zarządzeniem nr  73/2014 Prezydenta Miasta Legionowo) zapytaliśmy, czy osoba odpowiedzialna za dokumentację przetargową mogłaby wskazać jakieś inne samochody, spełniające wymagania. Odpowiedź niestety nie nadeszła.

Co do zasady opis przedmiotu w postępowaniu przetargowym powinien być tak skonstruowany, aby pasowały do niego przynajmniej dwa-trzy produkty różnych firm.

Unieważnili przetarg

W czwartek (12.03) po południu otrzymaliśmy od Tamary Mytkowskiej, rzecznika prasowego UM Legionowo lakoniczny komunikat, że przetarg został unieważniony. Oficjalny powód? Błąd w mechanizmie oceny punktowej za zużycie paliwa.

Pani rzecznik nie odpowiedziała jednak na zadane przez nas pytania. Ponowiliśmy więc zapytanie, jakie samochody brał pod uwagę urzędnik przygotowujący specyfikację przetargową.

Nie wiadomo na razie, kiedy można spodziewać się kolejnego podejścia do zakupu auta dla Straży Miejskiej.

/red/

Przeczytaj także:

10 razy komentowano artykuł "Legionowo: Przetarg na hybrydowe auto dla straży miejskiej unieważniony"

 1. Moim zdaniem to powinni zlikwidować straż miejską ,to darmozjady do niczego nie sa potrzebni.Policji dac wiecej etatów i po sprawie

 2. Szkoda że nie Porshe – mogli by za wreszcie się wyżyć. Kiedy te stare [wymoderowano] niezdolne faktycznie do interwencji zaczną chodzić z buta i zajmować się tym do czego zostali powołani? Śmieci, srające pieski, brak oznaczenia na budynku, jazda rowerem po chodniku itd., itp. Od ruchu drogowego i parkowania mamy policję – jestem za likwidacją tego pozorującego prace za gigantyczne pieniądze tworu jak w innych miastach. Przyglądam im się od lat – nic nie jest lepiej, jest ich co raz więcej a efektów nie ma. Jak się przyczeoia to do normalnego mieszkańca o byle co – lumpów nie ruszają bo śmierdzą i są pijani. Nadwrażliwi są ci gucińscy komandosi. Na interwecję gdy się ich wezwie przyjadą jak już nikogo nie ma .Takie są fakty. A pieniądze przeznaczyć na Policję – tam są fachowcy i mają autorytet a te dziadki wąsate niech się zajmą szydełkowaniem na zielonej trawie. Zero prezencji, zachowanie poniżej krytyki, brak znajomości realizowania interwencji. I będzie bezpieczniej. Gdyby zorganizować referendum to na drugi dzień SM nie było.

 3. widzę że SM ma ambicje dorównać policji w Dubaju :)))))))))
  http://moto.onet.pl/aktualnosci/bmw-i8-kolejny-luksusowy-radiowoz-w-dubaju/5ty1tv
  proponuje zakup takiego tylko 2 l na sto i można patrolować okolice targowiska,i karać babcie handlującą kwiatkami poza terenem
  Jeden tylko problem to auto nie toleruje takich dziur w drogach jakie mamy. Może lepiej zacząć od tego.

 4. wścibski | 13/03/2015, godz. 17:53 |

  Po zimie to na rowery sadło zgubić a nie samochodzikiem tyłki wozić.

 5. A to cholery zaczęli węszyć……….I teraz trzeba będzie “przetarg” unieważnić i “prezenty” oddać……… A miało być tak pięknie ;-(

 6. O co ten krzyk 😉 ja tam zawsze przygotowuje przetarg, żeby wygrał ten, który jest luks. A nie jakieś dziadostwo, tylko dla tego, że jest tańsze! Macie już tanio budowany dworzec… i teraz będzie to nas kosztować drugie tyle 🙁

 7. Przetarg na basen – błąd urzędników. Przetarg na samochód – błąd urzędników. Co za “głąby “tam pracują? Poza tym, całą tą straż miejską(specjalnie małą literą) przegonić na cztery wiatry.

 8. Dobra wiadomość!
  Moze teraz zamiast śmigać hybrydą zajmą się Panowie i Panie terenem wokoł targowiska. Naprawdę trudno zauważyć tam wraki samochodów zawalające miejsca parkingowe a przyczepa jednego z handlujących stoi centralnie w miejscu, gdzie zasłania przejście dla pieszych, obok wrak Poloneza, który często jest obiektem wandalizmu.
  Nie wspomnę już o sobotach, kiedy to przejście chodnikiem graniczy z cudem. Powód? Folwark w parkowaniu osób przyjeżdżających po zakupy na targowisko. Myślę, że piesze patrole wszystkim wyszłyby na dobre:)

 9. Rowery już mają od 2-3 lat ale w tym czasie widziałem ich patrole rowerowe ze 3 razy 😛

 10. Brawo.
  Może jednak będzie przetarg na rowery dla panów ze SM?
  Dzisiaj widziałem jednego (o dziwo nie w aucie – przestępował z nogi na nogę przy pasach) – jazda na rowerze pozwoliła by mu zrzucić troszkę tego brzuszka 😉
  Pozdrowienia dla SM. I panowie (i panie) – WIĘCEJ RUCHU.
  PATROLE PIESZE = zadowoleni mieszkańcy, zdrowsi strażnicy 🙂

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *