Legionowo: Jest przetarg na dzierżawę Centrum Komunikacyjnego. Czynsz wyliczyli na 8 tys. złotych miesięcznie

Otwarcie dworca wraz z Mediateką w Legionowie. Fot. Legio24

W czwartek (13.10) w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Legionowo pojawiło się ogłoszenie o przetargu na dzierżawę legionowskiego Centrum Komunikacyjnego. Chętne podmioty mogą składać swoje oferty do 14 listopada. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano 3 dni później. Minimalny miesięczny czynsz dzierżawny, wyliczony przez urzędników wynosi zaledwie 8 tys. złotych.

Zgodnie z zapisami ogłoszonego w czwartek przetargu, dzierżawca będzie mógł zarządzać kompleksem Centrum Komunikacyjnego przez okres 20 lat. W skład dzierżawionego mienia wchodzić będzie budynek dworca, dwa parkingi wielopoziomowe (po stronie os. Piaski oraz ten budowany obecnie przy ul. Kościuszki), a także przejście podziemne. Oczywiście umowa obejmuje również dzierżawę gruntu, na którym kompleks się znajduje.

Ratusz hojny dla dzierżawcy

Urzędnicy wyliczyli, na podstawie operatu szacunkowego z dnia 14 kwietnia 2016 roku, minimalny czynsz dzierżawny na kwotę 8 tys. złotych. Wynajęcie budynków oraz przyległego do nich terenu nie oznacza jednak, że w ramach tak niskiego czynszu wynajmujący będzie w całości pokrywał koszty utrzymania Centrum Komunikacyjnego. Co dziwne, Urząd w tym względzie okazał się wyjątkowo hojny i prywatnemu przedsiębiorcy będzie dopłacał średnio 62% wszystkich kosztów związanych z dostawą ciepła, czy energii elektrycznej, a nawet sprzątania i usług telekomunikacyjnych. Nowego dzierżawcę w ogóle nie będą także interesowały koszty zewnętrznego oświetlenia terenu.

Firma, której uda się wygrać ten intratny przetarg będzie miała prawo do używania znajdujących się w budynku dworca pomieszczeń, w tym do oddania ich w najem, poddzierżawę lub użyczenie albo oddania ich na podstawie innej umowy na rzecz osoby trzeciej, z zastrzeżeniem że dwa pomieszczenia na parterze budynku oraz cała powierzchnia znajdująca się na I i II piętrze zostanie wynajęta na potrzeby UM Legionowo i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Obostrzenie wobec nowego dzierżawcy dotyczy także maksymalnej ceny jaką przyjdzie zapłacić mieszkańcom za pozostawienie samochodu na parkingach wielopoziomowych. Cena ostateczna nie może przekroczyć 1 zł dziennie.

Kiedy rozstrzygnięcie?

Rozstrzygnięcie ogłoszonego 13 października przetargu jest planowane na 17 listopada. Mogą w nim wziąć udział zarówno firmy, jak i osoby fizyczne, które do 14 listopada wpłacą na rachunek bankowy UM Legionowo wadium w wysokości 96 tys. złotych.

Ryzykowny przetarg

Z informacji, do której udało się dotrzeć Stowarzyszeniu Legionowskich Lokatorów wynika, że przetarg na dzierżawę Centrum Komunikacyjnego może okazać się nieważny, jeśli przed jego zakończeniem miastu nie uda się uzyskać zgody na taką operację z Krajowej Instytucji Koordynującej, działającej przy Ministerstwie Rozwoju. Piszemy o tym szczegółowo w TEJ WIADOMOŚCI.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Jest przetarg na dzierżawę Centrum Komunikacyjnego. Czynsz wyliczyli na 8 tys. złotych miesięcznie"

  1. e…………..czy taki intratny………miasto będzie miało kłopot.Osobiście cieszę się z toaalety

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *