Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Powietrze gorsze niż wskazują pomiary? Przeniosą stację

Reklama

Mieszcząca się w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej stacja monitorująca jakość powietrza w mieście ma zostać przeniesiona w inne miejsce jeszcze w tym roku. Powód? Znajdujące się „na górce” przy budynku IMGW urządzenia mogą znacznie zaniżać wynik rzeczywistego poziomu pyłów w powietrzu.

Reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo (29.12) radny niezrzeszony Leszek Smuniewski zaproponował, by podjęto uchwałę zobowiązującą władze miasta do podjęcia interwencji u Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie przeniesienia stacji pomiarowej. Jako główny powód radny Sminiewski podał to, że stacja znajduje się „na górce”, z dala od centrum, gdzie powietrze jest czystsze, więc jej wyniki są zafałszowane i nie oddają prawdziwego stanu ilości pyłu zawieszonego w atmosferze. Zdaniem radnego Smuniewskiego urządzenia pomiarowe powinny znajdować się niżej oraz bliżej centrum miasta.

Argumentacja Leszka Smuniewskiego na tyle przemówiła do radnych, że ci przegłosowali uchwałę stosunkiem głosów 11 za, 3 przeciw i 6 wstrzymujących.

Warto podkreślić, że działania związane z przeniesieniem stacji pomiarowej zainicjowała grupa osób związana z akcją “W Legionowie oddychamy złym powietrzem“, na czele ze społecznikiem Marcinem Mizgalskim.

45365496a

Źródło: Facebook

Stację przeniosą, miasto ma wyłożyć pieniądze

Stacja ma zostać przeniesiona z ul. Zegrzyńskiej jeszcze w 2016 roku. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nie widzi ku temu przeciwwskazań, ale pod warunkiem, że miasto zabezpieczy odpowiedni teren, wybuduje infrastrukturę niezbędną do działania stacji oraz za własne pieniądze zorganizuje „przeprowadzkę”.

/red/

Przeczytaj więcej:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. W Paryїu, gdy jako¶ж powietrza osi±ga stan alarmowy, wprowadza siк ograniczenia w ruchu pojazdуw a temat nie schodzi z pierwszych stron gazet. W Legionowie powietrze jest znacznie gorsze.

  2. Do części radnych po prostu dotarło, że z Romanem krucho i trzeba załatwiać sobie grunt pod następne wybory. Do tej pory przecież głosowali nawet za największymi bzdurami. A 9 radnych mamy tak nie rozgarniętych, czy tak leniwych, że nie są w stanie zagłębić się w istotne sprawy mieszkańców?

  3. Moze warto zapytać czym kierowali sie Ci radni, którzy głosowali przeciw ?
    Warto tez dać informacje którzy to aby mieszkańcy wiedzieli jak ich wybrańcy ich reprezentują i dbają o ich zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close