Legionowo przekaże 100 tys. zł dla poszkodowanych w nawałnicach

Urząd Miasta Legionowo, Fot. Legio24.pl

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Legionowo (30.08)  głosowana będzie uchwała w sprawie udzielenia pomocy mieszkańcom gminy Chojnice, którzy bardzo ucierpieli w ostatnich nawałnicach.

Pomoc dla poszkodowanych deklarują kolejne samorządy. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przekaże na ten cel 1 mln zł. Legionowo wesprze gminę Chojnice kwotą w wysokości 100 tys. złotych.

– Skala uszkodzeń, skala skutków nawałnic jest olbrzymia. 40 tysięcy hektarów gruntów leśnych, miliony powalonych drzew, kilka tysięcy gospodarstw domowych, które zostały uszkodzone, w tym wiele budynków, które wymagają kompletnej rozbiórki, bo nie nadają się już do zamieszkania” – wyliczał podczas specjalnej konferencji marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, dziękując mieszkańcom i samorządowcom za pomoc i wsparcie.

/mat.prasowe,  red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo przekaże 100 tys. zł dla poszkodowanych w nawałnicach"

  1. kopiuj wklej | 28/08/2017, godz. 12:26 |

    Legionowo nie jest instytucją charytatywną. Od udzielania pomocy są instytucje rządowe i to mają w swoich zadaniach. Ministerstwo Środowiska trzepie kasę na wycince Puszczy Białowieskiej, więc niech ono sfinansuje pomoc. Legionowo i tak finansuje (wyręcza)kolej w jej zadaniach, z funduszy miejskich, a teraz ma zasilać fundusze innych miast ? W samym Legionowie jest dużo do zrobienia dla mieszkańców naszego miasta. Opamiętajcie się z tym rozdawnictwem.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *