Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Przejazd na Parkowej do końca roku, ale tylko dla pieszych i rowerzystów

Reklama

Jest porozumienie pomiędzy PKP PLK, a samorządowcami w sprawie przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie. Po otwarciu tunelu na legionowskim Przystanku z przejazdu będą mogli korzystać do końca 2014 roku piesi oraz rowerzyści.

Reklama

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowiefot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Dobiega końca batalia o przejazd kolejowy w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego w Legionowie. PKP PLK porozumiało się w tej sprawie z władzami Legionowa. Zgodnie z ustaleniami z 13 stycznia, po otwarciu tunelu na Przystanku, z przejazdu będą mogli w dalszym ciągu korzystać piesi oraz rowerzyści. Samochody natomiast będą kierowane wyłącznie nowo otwartym tunelem.

Tymczasowe przejście będzie czynne do 15 grudnia 2014 roku. Po tym czasie przejazd zostanie ostatecznie zamknięty. Jeśli samorządowcy chcą utrzymać możliwość przekraczania w tym miejscu torów przez pieszych i rowerzystów, będą musieli wybudować kładkę. PKP już deklaruje gotowość do porozumienia w sprawie udostępnienia terenu pod tę inwestycję.

Miasto przystaje na propozycję PKP

Władze Legionowa zobowiązały się do wybudowania kładki z własnych funduszy. Jaki będzie  koszt inwestycji? Tego jeszcze nie wiadomo. Na razie PKP PLK przesłało do legionowskiego ratusza wstępne wytyczne dla projektu. Pozwolą one na przygotowanie szczegółowej koncepcji i oszacowanie kosztów budowy przeprawy. Miasto zapłaci także za utrzymanie kładki, a do czasu jej wybudowania, sfinansuje pracę dróżników.  Tamara Mytkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo zapewnia, że problemów z realizacją tej inwestycji być nie powinno, zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym.

Termin otwarcia tunelu nadal nieznany

Tymczasem przedłuża się procedura odbioru technicznego samego tunelu. Jest już niemal pewne, że nie uda się go otworzyć z początkiem lutego. Wszystkiemu winna jest jak zwykle biurokracja. Dokumenty geodezyjne, niezbędne do naniesienia na mapy szczegółowych zmian, wciąż docierają w częściach do Starostwa Powiatowego. – Obecnie dotarły do nas trzy części dokumentacji związanej z tunelem na Przystanku i wszystkie zostały już zatwierdzone. Nie mamy jednak wiedzy, czy nie będzie kolejnych części – powiedziała Portalowi Legio24.pl Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Legionowie. To jednak nie wszystko. Kolejnym etapem będzie uzyskanie zgody nadzoru budowlanego na użytkowanie podziemnej przeprawy.

Kiedy zatem pierwsze samochody pojadą tunelem? Tego nie wie nawet sam rzecznik PKP PLK, Maciej Dutkiewicz, który w rozmowie z dziennikarzem Legio24.pl powiedział, że nie jest w stanie podać konkretnego terminu otwarcia nowego tunelu. Jak stwierdził, przy tak dużych inwestycjach procedury odbioru są bardzo skomplikowane. Powinno to jednak nastąpić w najbliższych tygodniach.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. To jest skandal. Wyobrażacie sobie dzieci idące do dwójki lub do szkoły specjalnej? Albo w drugą stronę na Targową?To jakiś absurd. Trzeba nadrobic ze dwa kilometry. Procedury podzielą nasze miasto na pół. Oby udało się wybudowac kładkę miastu. Tu ukłon w stronę władz miasta i powiatu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close