Legionowo przeciw dopalaczom

Legionowscy radni sprzeciwiają się legalnemu obrotowi dopalaczami. Uchwała wyrażająca sprzeciw wobec sprzedawanych legalnie na terenie miasta substancji psychoaktywnych powstała z inicjatywy radnych ze Stowarzyszenia Porozumienie Samorządów.

Stanowisko domagające się całkowitej delegalizacji dopalaczy skierowane jest do najwyższych władz państwowych, których działania wydają się być w tym zakresie nieskuteczne. Podjęta jednogłośnie uchwała zostanie przesłana do marszałków Sejmu i Senatu, Premiera i parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego.
W uzasadnieniu radni wyrazili swoje zaniepokojenie brakiem jakiegokolwiek wpływu na lawinowo rosnącą liczbę sklepów (w Legionowie działa ich kilka) oraz lukami w uregulowaniach prawnych w zakresie handlu dopalaczami. Przypominamy – dopalacze to substancje, które wpływają na organizm człowieka podobne jak narkotyki.
– Uchwała jest odpowiedzią na wyraźne sygnały zaniepokojonych rodziców, mieszkańców i nauczycieli, a przede wszystkim młodych ludzi oburzonych nachalną promocją tych szkodliwych środków, oraz bezkarnością i bezczelnością ich producentów i dystrybutorów. Mam nadzieję, że ten głos zostanie dostrzeżony – tłumaczy Ewa Topczewska-Kirmuć, radna Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe.

(źródło:www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo przeciw dopalaczom"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *