Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Przebudowa DK61 ruszy najwcześniej w 2018 roku. Przetarg się przedłuża

Reklama

Znów opóźnia się planowana przebudowa Drogi Krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej w gminie Nieporęt. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dopiero na przełomie lipca i sierpnia planuje zaprosić wykonawców do składania ofert w drugiej części przetargu, pośpiesznie zorganizowanego jesienią 2015 roku podczas kampanii wyborczej do parlamentu. Oznacza to prawie 3 miesięczne opóźnienie w stosunku do planów z kwietnia tego roku.

Reklama

Redakcja Legio24.pl na bieżąco monitoruje postępy w realizacji planowanej przebudowy DK61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej znajdującej się na terenie gminy Nieporęt. Niestety, podobnie jak w przypadku naszych poprzednich publikacji na ten temat, nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców. Realizacja inwestycji zaliczyła bowiem kolejne, kilkumiesięczne opóźnienie. Jeszcze w kwietniu inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – zapewniał, że drugi etap przetargu ruszy w maju. Wtedy to do udziału w ostatecznym konkursie miały zostać zaproszone wyłonione podczas pierwszego etapu firmy. Tak się jednak nie stało. W czwartek (21.07) otrzymaliśmy bowiem informację z GDDKiA, że zaproszenia zostaną rozesłane dopiero na przełomie lipca i sierpnia, czyli 3 miesiące później, niż jeszcze niedawno planowano. Cały czas trwają uzgodnienia dokumentacji przetargowej – tłumaczą urzędnicy z GDDKiA.

Brakuje pieniędzy

Przetarg na przebudowę DK61 w Legionowie był ogłoszony w pośpiechu jesienią zeszłego roku w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu. Inwestycja została wpisana do dokumentu pod nazwą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Jednak już po wyborach okazało się, że na jego realizację zabraknie pieniędzy. – Ramy finansowe Programu zostały określone na 107 mld zł, natomiast szacowana wartość zadań w nim ujętych to 198 mld zł. (…) Szukamy dodatkowych środków na budowę dróg. – informuje Ministerstwo Infrastruktury. Nie dziwi więc brak pośpiechu w sprawie przebudowy krajowej 61 w Legionowie.

Teraz już dokładnie wiadomo, że chodziło o zbicie kapitału politycznego między innymi przez obecnego posła Platformy Obywatelskiej Jana Grabca.

Umowa w 2017r., budowa ruszy w 2018r.?

– Jeżeli przetarg przebiegnie sprawnie – bez odwołań – planujemy w I kwartale 2017 r. podpisać umowę z wykonawcą. Zadanie będzie realizowane w systemie „projektuj i buduj”, co oznacza, że przyszły wykonawca będzie miał możliwość zoptymalizowania rozwiązań technicznych w otrzymanej dokumentacji projektowej, a po pozyskaniu niezbędnych decyzji rozpocznie roboty budowlane – informuje naszą redakcję Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Z informacji przesłanych przez Tarnowską wynika, że prace mają ruszyć w 2018 roku i potrwać około dwóch lat.

Przeczytaj nasz ostatni artykuł na ten temat TUTAJ

Jakie firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu? Czytaj TUTAJ oraz TUTAJ

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

12 razy komentowano

 1. Bardzo proszę szanowną redakcję, przyciśnijcie kogoś kompetentnego z GDDKiA lub ministerstwa niech się wypowiedzą dlaczego mają być ponownie prowadzone prace projektowe i wydawane decyzje o pozwoleniu na budowę skoro były one już wydane – decyzja Wojewody Mazowieckiego z dnia 31 stycznia 2012 r. o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 61 na odcinku III oraz Decyzja Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 10 sierpnia 2012 r., znak: BOU-lab-772-27-1204/12

 2. Z przebudową tej drogi jest tak jak z pociągiem do Zegrza. TEMAT WRACA PRZED KAZDYMI WYBORAMI W PROGRAMACH KANDYDATOW. Później “wybrancy” pokazują wyborcom słynny gest Kozakiewicza.

 3. Powinni pociagnac od razu do Zegrza lub przynajmniej do skrzyzowania z droga na Nowy Dwor (przy Biedronce)

 4. Do pracownika GDDKiA.
  Dlaczego wyłoniony wykonawca będzie musiał wykonać projekt? Co jest nie tak z projektami odcinka III drogi DK-61? Dlaczego w ogłoszonym przetargu nie uwzględniono faktu, że projekt budowlany już jest?
  http://www.siskom.waw.pl/DK61.htm

 5. W chwili obecnej opracowywany jest opis przedmiotu zamówienia na budowę drogi DK 61.
  Do końca lipca ma zostać przekazany do firm wyłonionych w I etapie.
  Następnie potencjalni wykonawcy będą składać pytania oraz wycenią całą inwestycję.
  Po przejściu tych etapów GDDKiA wybierze wykonawcę pod warunkiem że nie będzie odwołań.
  Z własnego doświadczenia wiem że będzie to trwać około 8-12 miesięcy.
  Następnie wybrany wykonawca będzie miał 1 rok na zaprojektowanie i 2 lata na wybudowanie.

 6. @Olek, zdecydowanie wolałbym aby legionowski poseł a obecnie Minister w końcu zrobił coś dla swojego okręgu wyborczego a nie ciągle słuchać obietnic

 7. A na co liczyliście? Grabiec jest niezłym strategiem i pijarowcem. Narobił hałasu wokół DK61 razem z partyjnymi koleżkami dla wyborczych głosów. Nagle przed wyborami miała znaleźć się kasa? Dobry żart. Odcinek 1,8km będzie budowany 5 lat, nie licząc ile czeka na tą budowę.
  To samo z pociągiem do Zegrza… oj naiwni, naiwni… Zobaczcie ile to nasze Legionowo Grabca teraz interesuje:
  http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/posel.xsp?id=114&type=A
  Wystosował interpelację w sprawie DK61. Ciekawe, czemu nie wspomniał w niej o rzekomo zagwarantowanej kasie na budowę. Sztuka dla sztuki! No ale radny legionowa (pracownik starostwa na urlopie) oraz legionowski rzecznik prasowy skorzystali na awansie exstarosty, dostają jakiś grosz za prowadzenie biura? I to raczej tyle z profitów, podobnie jak z obecnym ministrem MSW.

 8. Przy następnych wyborach Grabiec znów obieca. Spokojnie 😉

 9. Przebudowa drogi to jedna sprawa a co z pociągiem do Zegrza? Ta sprawa zupełnie przyschła i nikt nie wraca do tego aczkolwiek dobrego pomysłu…

 10. To będę miał jeszcze co poobiecywać na kolejną kadencje

 11. Komentarz ???? Jaki komentarz, ręce opadają – wszyscy tylko mamią przesuwanymi terminami – oby do wyborów na pewno sprawa nabierze przyspieszenia – obym się myliła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button