Legionowo: Projekt Parku Zdrowia pod koniec maja. Co z drzewami?

Wielu mieszkańców Legionowa zastanawia się, czy budowa Parku Zdrowia, zwanego również parkiem Seniora, będzie wymagała wycięcia lasku rosnącego w okolicy Areny. Niestety, część drzew w tym miejscu rzeczywiście zostanie ścięta. Jednakże – jak zapewnia legionowski ratusz – wycinka obejmie jedynie „niezbędne minimum”, a nie cały lasek.

fot. Mat. prasowe UM Legionowo

Wizualizacja głównego placu parku, fot. Mat. prasowe UM Legionowo

Wielu zaniepokojonych mieszkańców Legionowa martwi się, że lasek rosnący w pobliżu Areny zostanie wycięty pod budowę Parku Zdrowia.  „Najbardziej zabolał mnie widok wspaniałych starych dębów i wysokich sosen oznaczonych do wycięcia. Podobno ma tam powstać park rekreacyjny dla seniorów (…) jako seniorka nie zgadzam się !!” – takie wpisy można przeczytać na jednym z internetowych forów.

Nasza redakcja poprosiła o komentarz w tej sprawie rzecznika Urzędu Miasta Legionowo – Tamarę Mytkowską. „Od początku informowaliśmy, że naszą intencją jest pozostawienie jak największej liczby drzew. Nie ma mowy o wycięciu całego lasku. Ile dokładnie drzew zostanie ściętych jest uzależnione od ostatecznego projektu parku, który będzie gotowy pod koniec maja (ale będzie to niezbędne minimum)” – powiedziała Mytkowska. Jak udało nam się dowiedzieć, drzewa były oznaczane po to, aby nanieść je na mapy geodezyjne. Dopiero wtedy można było rozpocząć prace nad projektem parku.

Miejsce wypoczynku dla seniorów

Konsultacje społeczne w sprawie projektu Parku Zdrowia odbyły się 17 marca (więcej TUTAJ). Podczas spotkania ustalono, że na terenie parku powstanie tężnia oraz siłownia na powietrzu, przystosowana do potrzeb seniorów. Zebrani zdecydowali, że będzie to miejsce przeznaczone głównie dla osób starszych, umożliwiające im przyjemny wypoczynek na świeżym powietrzu i dlatego nie będzie tam obiektów dla dzieci. Park ma powstać jeszcze w tym roku, a na jego budowę w budżecie miasta zabezpieczono 2 mln zł.

Do sprawy lasku przy Arenie wrócimy, kiedy poznamy ostateczny projekt parku.

/wł/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Projekt Parku Zdrowia pod koniec maja. Co z drzewami?"

  1. A może Pan Prezydent pomysli o tężniach ? Mamy bardzo zapylone powietrze i cos takiego by się przydało !

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *