Legionowo: Projekt parkingu przy Kościuszki za drogi

W ubiegłą środę (25.02) Urząd Miasta Legionowo unieważnił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej nowego parkingu, który planowany jest przy ul. Kościuszki. Powód? Złożone oferty okazały się dla miasta za drogie.

Odsuwa się w czasie budowa kolejnego piętrowego parkingu typu „Parkuj i jedź” w pobliżu stacji kolejowej w Legionowie. Parking na około 800 samochodów ma zostać wybudowany przy ul. Kościuszki, na terenie starego składu węgla. Niestety pierwotny termin oddania budowli do użytku, koniec grudnia 2016 roku, może nie zostać dotrzymany. Wszystko przez perturbacje związane z przetargiem na projekt budowlano-wykonawczy 3-kondygnacyjnej konstrukcji.

Unieważnili przetarg

22 stycznia tego roku w legionowskim BIP-ie pojawiła się dokumentacja przetargowa na wykonanie projektu budowlano-wykonawczego nowego parkingu oraz pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji nwestycji. Dokumenty można było składać do 30 stycznia. Oferty złożyły 3 firmy. Najtańsza z nich opiewała na kwotę blisko 264 tys. złotych. Złożyła ją firma DKT PROJEKT z Łodzi. 25 lutego przetarg został jednak unieważniony. Powód? Swoje usługi projektanci wycenili zbyt drogo. Miasto przewidziało na ten cel bowiem 250 tys. złotych.

Co ciekawe, z postępowania przetargowego wyłączono twórcę koncepcji parkingu, firmę Atelier ZETTA z Białegostoku. – Wykluczenie nastąpiło na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 3 Prawa Zamówień Publicznych, który mówi, że „…z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawców, którzy złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania…”. – informuje Urząd Miasta Legionowo.

Będą budować w 2 etapach

Budowa parkingu przy Kościuszki będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje budowę poziomu 1 oraz 2, a w etapie drugim dokończony zostanie poziom 3 parkingu. W sumie ma znaleźć się tam miejsce na około 800 samochodów, a sam parking będzie połączony zadaszonym łącznikiem z gmachem niedokończonego jeszcze dworca.

Ile będzie kosztowała budowa parkingu, dowiemy się po wykonaniu projektu budowalno-wykonawczego. Wiadomo jednak, że ma ona zostać sfinansowana z funduszy przeznaczonych na budowę Centrum Komunikacyjnego. Cała inwestycja współfinansowana jest natomiast przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt koncepcyjny parkingu wielopoziomowego przy legionowskim dworcu kolejowym wykonany przez Atelier Zetta

/red/

Przeczytaj także:

8 razy komentowano artykuł "Legionowo: Projekt parkingu przy Kościuszki za drogi"

 1. Dwa odwołane przetargi w UM Legionowo w jednym dniu? Ojej, czy tam jeszcze ktokolwiek kontroluje, czym zajmuje sie Ratusz? I czy to bedzie pierwsza na świecie inwestycja, gdzie parkingi beda a “dworca” niet?

 2. Chyba kogoś fantazja poniosła …. Wątpię by to stanęło na przestrzeni najbliższych 5-6 lat jak tak dalej pójdzie …

 3. Policja powinna częściej patrolować Osiedle Piaski w okolicy stacji gdzie stoją byle gdzie samochody i czekają na przyjezdnych. Często na zakazie lub cały dzień na zakręcie pod wiaduktem blokując przejazd po drodze.

 4. Nie pamiętam żeby w projekcie ze Szwajcarami była mowa o parkingu na Kościuszki. Ten parking miał powstać w 100% z budżetu miasta a parking na piaskach jest elementem centrum komunikacyjnego.

 5. Ten parking to nie jest chyba przemyślana decyzja, może warto ją odłożyć w czasie?

 6. Ok… robimy parking dla przyjezdnych z innych miejscowości za kupę kasy – dobrze. Tylko panie prezydencie co robimy dla miejscowej ludności? Okradamy ich z pieniędzy aby polepszyć warunki dla przesiadkowiczów?

 7. nieudacznicy z UM jednego nie skończyli, a już drugi planują rozpocząć, tak nieudolnych władz nie ma chyba w całej Polsce, wiadomo gdzie ludzie z PO tam nadciąga zło, kto na ludzi PO głosuje ten kiepski los dla miasta gotuje!

 8. To wszystko pod warunkiem dotrzymania terminów…
  Inaczej panowie Szwajcarzy się wkurzą i każą oddać kasę.
  Wtedy zrobi się ciekawie.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *